Bosnias ja Hertsegoviinas üheksakümnendate jälgi otsimas

Bosniaga seostuvad paljude jaoks sõda ja genotsiid. Kas sinna puhkama minna maksab? Lääne ja ida ristumiskohal saab ühel reisil kogeda erinevaid kultuure, saada selgemaks Balkani konflikti keerulised tagamaad ning juua suurepärast kohvi.

Esimest korda sattusin Bosniasse ja Hertsegoviinasse pooljuhuslikult. Olime Dubrovnikus puhkusel ning tekkis soov kasutada võimalust panna lipp nii-öelda maha  Euroopa vähem külastatud riikides ehk nii Bosnias kui ka Montenegros. Otsima midagi ehedat ja turismitööstusest rikkumata.

Ei saa öelda, et Bosniaga tekkis armastus esimesest silmapilgust. Tundsin hoopis nostalgiat, justkui oleksin tagasi pöördunud üheksakümnendate Eestisse. Raske on täpselt  välja tuua, mis selle tekitas, ent Bosnia üldine atmosfäär tekitas täpselt sellise tunde nagu lapsena autoga mööda Eestit sõites või Tallinna imeilusas, aga tollal pisut räämas vanalinnas ringi käies. Avastamatus, maalähedus ning iha läänelikkuse järele.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga