Balti majad

Juttu ei tule seekord nendest Balti majadest, mida Baltimaade sõjapõgenikud rajasid pärast teist maailmasõda uutesse asukohamaadesse, vaid Briti impeeriumi köögist ehk kuidas eri rahvusköögid, toiduvalmistamise tehnikad ja maitseained sulandusid tavapärasesse kööki ning moodustusid uued maitsed, mis on praeguseks tähtsal kohal Briti saarte igapäevases toidumenüüs. Täpsemalt keskendume Briti Raj’i* ajastust tingitud India köögi mõjutustele. 

Kroonikana

Suured impeeriumid on läbi ajaloo olnud suured rahvaste ja kultuuride sulatusahjud. Sellest ei jäänud loomulikult puutumata ka rahvusköögid. India mõjutused Briti köögile on vaid üks episood sellest. Ehkki India ja sellest tekkinud naaberriigid elavad juba ammu oma iseseisvat elu, ei ole brittide nostalgia India köögi maitsete järele sugugi lahtunud. Parim tõestus sellele väitele on inglaste seas populaarseks saanud lihtne roog nimega kroonikana (coronation chicken).

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *