Avatud ja sõbralik Tšehhi

Tšehhis õppinud mükoloog ehk seeneteadlane Märt Kose kirjeldab Tšehhimaa ja Eesti kokkupuutepunkte seeneteaduse ja bioloogia kaudu. Selgub nii mõndagi huvitavat ja muuseas ka see, et meie vahel on ootamatult tugev side.

Juhtus nii, et 2018. aasta sügisel sõitsin Tšehhi ning erinevalt Švejkist jõudsin České Budějovice linna lõpuks omadega ka kohale. Õppisin University of South Bohemias, kohalikus keeles Jihočeská Univerzita v Českých Budějovicích, meie keeli vast Lõuna-Böömimaa Ülikoolis. See asutus pandi 1990ndate alguses kokku kohaliku Teaduste Akadeemia egiidi all tegutsenud bioloogidest ja mõnest muust humanitaarsest-sotsiaalsest tükist, nagu meilgi punase eesriide langedes asjad järsku ja nobedalt juhtusid. Koduülikoolis Tartus oli õppekava-eriala nimi „bioloogia: taime- ja seeneteadus“, umbes sarnased huvid olid sealgi. Ja tuli välja, et mingil huvitaval põhjusel on nende kahe ülikooli bioloogide vahel väga tugev side. 

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *