Avastamata matkateed risti ja ümber Eesti

RMK matkarajad on tuttavad kõigile eestimaalastele, paljud on sattunud kasvõi mõnele matkalõigule ja vapramad läbinud need jalgsi või rattaga algusest lõpuni. Kuid Eestit läbib veel kaks, laiemalt vähem tuntud matkateed, mis annavad võimaluse kodumaad hoopis teise nurga alt näha: Pirita–Vastseliina palverännutee ja Ranniku matkarada. Gea Otsa pani oma muljed kirja ja annab nõu ka neile, kes soovivad matkale kaasa võtta neljajalgse sõbra. Gea ja Liisiga tegi pika matka vapralt kaasa ka vahva malamuut Karusaare Kaia.

Pirita kloostri sõprade klubi ja Lagle Pareki eestvedamisel kanti 2015. aastal kaardile Tallinnast Piritalt Vastseliinasse viiv palverännutee. Diagonaalis Eestit läbiv matk on ametlikult veidi üle 500 kilomeetri pikk, tehes lookeid, kõrvalepõikeid ja vahel ka silmuseid kultuurilooliste vahepeatuste juurde – kirikud, mõisad, huvitavad surnuaiad, mahajäetud kabelid, Vabadussõjas langenute mälestusmärgid, muuseumid, ilusad looduslikud kohad. Maastikule rada maha märgitud pole, tuleb järgida kaarti kodulehel www.palverand.ee/kaart/.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga