AUROVILLE – utoopialinnake Indias

Kadri Kaarna sattus juhuse tahtel Lõuna-India Pondicherry lähedal asuvasse utoopialinnakesse Auroville'i. Algselt planeeritud paarist päevast kohalikus pulmas sai mitu kuud, sest paik lausa sundis pikemale kohalolekule ja vaatlusele. Läbi aegade on inimkond otsinud ideaalset ühiskonnakorraldust, kus kõik oleksid ühtmoodi õnnelikud, kus puuduks konkurents ja vägivald. Auroville on üks sellistest idealistlikest püüdlustest. Aga kas kõik on nii õnnestunud, nagu plaanis 1960ndatel lillelaste põlvkond?

Aastaid tagasi rääkis üks tuttav lugusid maailma suurimast ökokülast, kus kogukondlikult on kõrgeimateks väärtusteks võrdsus, tervis ja loodushoid. Samuti olevat selles India külas võimalik elada tänu naturaalmajandusele ilma rahata. Lood tundusid idüllilised ja tekkis unistus selle kogukonna külastamisest.

Ühel õhtul helistas mulle reisile läinud sõbranna ja teatas, et abiellub vähem kui kuu aja pärast… Indias. Lubasin kindlasti pulma minna. Mõtlesin, et kui juba Indiasse minek, siis peaksin oma unistuste sihtkohast Auroville’ist ka läbi seiklema. Elevus kasvas veelgi, kui sõbranna avaldas, et just see ongi see kuulus ökoküla, kuhu ta kolis ja kus ta nüüd abiellub.

Ostsin lennupiletid üheks nädalaks, saabusin paar päeva enne pulmi ja pidin lahkuma kohe pärast pulmi. Üks tegu  viis teiseni, avanesid võimalused ja nii jäin ma üksinda spontaanselt reisima lausa kümneks nädalaks.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga