Arstiabist ja retseptiravimitest välisriigis

Kujuta ette olukorda, et oled läinud teise Euroopa riiki reisile, kuid seal viibides avastad, et sinu ravim on otsakorral või ununes sootuks koju. Minu endaga on näiteks hiljuti juhtunud olukord, kus arvasin, et lähen vaid üheks päevaks lähetusse, kuid reaalsuses naasin lumetormi ja tühistatud lendude tõttu kodumaale hoopis kolm päeva hiljem.

Terviseandmete piiriülene liikumine ongi eelkõige abiks just ootamatutes olukordades. Eestis oleme digiretseptide kasutamisega nii ära harjunud, et nostalgiliste rohelist värvi paberretseptide olemasolu me vaat et ei mäletagi enam.

Jaanuari lõpus mööduski juba neli aastat sellest, kui Soomes väljastatud digiretseptiga sai esimest korda osta ravimeid Eesti apteekidest ning pea sama kaua saab tänaseks ka Eestis väljastatud retseptiga soetada ravimeid Soomes asuvatest apteekidest. Eestist ja Soomest sai sellega kaks esimest riiki Euroopas (tegelikult lausa maailmas), kes omavahel retseptiandmeid vahetasid.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *