Arno Hirtentreu: „Mõtete korrastamiseks oli pallitiir väga hea!“

Eesti ümbermaailmapurjetajate read täienesid sel aastal veel ühe mehe võrra. Arno Hirtentreu (53) lõpetas Roheneemesaartel oma veidi rohkem kui kolm aastat kestnud pallireisi. Kaks ümbermaailmapurjetajat – Arno ja Tiit – ajasid juttu ning lappasid mälestusi.

Olid mõistlik mees. Ärimees, suure õlifirma omanik. Poliitik, vallavolikogu esimees. Ja siis äkki kuulsin sõprade käest, et liigud mööda maailmamerd sadamast sadamasse. Su poeg ja kaksikutest tütred on üsna tuntud purjetajad. Kas sa ise oled samuti lapsest saati Pirital või Harku järvel Optimistiga sõita nühkinud?

Purjetamine tundus mulle kaua aega selline kabe- või malemängu taoline tegevus. Need olid tegelased, kes tiksusid minu jaoks ikka üliaeglaselt. Mina kihutasin mootorratastega võidu. Mul oli paar klassivenda, kes käisid Harku järvel purjetamas, ikka narrisin neid, et teil peaks kõrvad suuremad olema, siis oleks lootust väheke rohkem tuult kinni püüda ja kiiremini edasi saada. Jah, see tundus aeglane ja ei midagi erilist. Aga poja panin Rein Ottosoni purjetamiskooli ja siis sain aru, et see on ilus, puhas ja aus spordiala. Poeg käis mul Reinu juures pikalt, aga siis leidis enda jaoks windsurf’i ja vähe tormisemad asjad. Ka tütred käisid Reinu juures, sõitsid Opakaga ja Zuumiga.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga