ARNE UUSJÄRV: seiklusreis Taisse

Seiklusreiside juht Arne Uusjärv avab uue rubriigi, kus sõna saavad kogenud reisisaatjad ja giidid. Giidi elukutse on üks keerulisemaid – kui vaja, tuleb lausa mustkunstniku oskusi omada ja lahendamatuna näivatele olukordadele lahendus leida. Arne kirjutab närvekõditavast Tai ringreisist, kus üks ootamatus ajas teist taga.

Sügisel sain ühelt toredalt grupilt Tai ringreisi tellimuse ning reisi algus oli planeeritud 23. jaanuarile 2016. Koostasin sobiva reisiprogrammi ja võtsin pakkumise vanalt tuttavalt Tai reisibüroolt, kellega olen koostööd teinud umbes kümme aastat. Tai reisibüroo saatis arve ning detsembri keskel tasusime Tai firmale reisi kogumaksumuse.

21. jaanuaril ehk kaks päeva enne reisi saatis Tai reisibüroo omanik mulle kirja, kus teatas, et tal puudub raha meie reisi korraldamiseks. Kaalusime grupi organisaatoriga reisi ärajätmist, aga kuna lennukipiletite eest oli juba makstud, siis otsustasime kohale lennata ja vaadata, mis juhtub. Arvasin, et isegi kui pole hotelle, giide ja transporti tagatud, siis soe ilm on ikka. Reisi ärajätmise korral oleks 20-liikmeline grupp jäänud ilma nii reisist kui ka juba makstud täissummast.

„Paljutõotav” algus

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga