Arktikas saame uurimas

Eesti Polaarklubi poolt korraldatud polaarteemalise viktoriini võit viis üliõpilase Anel Neumanni ja neli teist noort 2022. aasta aprillis ekspeditsioonile Arktikasse.

Kilpisjärvi bioloogiajaama ette sõidab suur valge kaubik. Seda juhib eresiniste silmadega noor mees, kelle nägu ehib punane habe. Seljas tumeroheline parka, peas sama värvi läkiläki, kõneleb ta meiega selges inglise keeles ning palub autosse istuda. Seame Eesti Polaarklubi tegevjuhi Katrin Savomägiga end juhi kõrvale istuma ning sõit võib alata. Teekond ei ole pikk – juba mõne minuti pärast oleme Kilpisjärvi külast läbi sõitnud ning pargime auto ühe kollase maja juurde. Juht ja sihtpunkt tunduvad peaaegu uskumatult argised. Siis aga selgitab silm taamal aedikut, milles müttavad neljajalgsed sarvilised olendid – paistab, et oleme õiges kohas.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *