Antarktika prantsuse moodi

Tavaliseks transpordivahendiks Antarktikasse reisimiseks on kruiisilaev või lennuk, kuid saab ka teisiti, näiteks jahiga omal käel. Just sellise viisi valisid Jane Susi ja Tanel Tarendi.

Eellugu, 2017. aasta talv

On omalaadne rahutus, mis tabab reisilt naasnut mõni nädal pärast kodusolekut. Esimene elevus on taandumas, kõik sõbrad on muljetega üle valatud, igapäevased mugavused hakkavad tunduma taas koduse rutiinina ja sinikad on paranenud. Me olime juba mõnda aega tagasi Peruu džunglitest ja mägedest ning korraga oli tekkimas just selline matkahunti heidutav vaakum. Mis saab edasi? Kuhu?

„Ma arvan, et peaks minema Antarktikasse,” kõõlus Jane ühel jalal seistes köögis ja žestikuleeris elavalt puulusikaga. See üsna napp supipoti kõrvale heidetud detsembriõhtune lause pani liikuma kahe aasta pikkuse planeerimise, millesse mahtusid kaks purjetamissuve Tallinna lahel, palju kirju jahiomanikele ja kaptenitele, hulgaliselt lugemist ja uurimist, muljetavaldava hulga villase pesu soetamist ning lõputut unistamist. Kruiisilaev ja lennuk on enamlevinud transpordivahendid Antarktika poolsaare turismipiirkondadesse jõudmisel. Siiski, saab ka teisiti; jahiga üle Drake’i väina ning tasakesi mööda Antarktika poolsaare rannikut kulgeda tundus eriti ahvatlev ning pärast ohtraid internetiotsinguid, e-kirju ja telefonikõnesid olid käed löödud 65-jalase S/Y „Paradise” kapteni ja omaniku Arnaud Dhallenne’iga kuuajaseks reisiks.

Aastavahetus 2018/2019 saabub teel, kuskil Istanbuli lennujaama lähedases hotellis. Mööda vestibüüli liuglevad litrites säravad ilusad inimesed, samal ajal kui reisisell
vaikselt nurgas friikartuleid mugib ja proovib näppudel arvutada, mitu paari sooja pesu ikkagi lõpuks kaasa sai.

Ushuaia − maailma lõpp on seikluse algus

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga