Alati külalislahke Armeenia

Piruza Harutjunjan on armeenlanna, kes kolis lapsena koos vanematega Eestisse. Praegu viib Piruza Eesti elektroonilise identiteedi lahendusi teistesse riikidesse. Tema hobiks on väikeärid, mis aitavad tutvustada armeenlastele Eesti kultuuri ja vastupidi.

Kui peaksid eestlasele seletama, mis on Armeenia, siis kuidas seda teeksid?

Armeenia on koht, mis sind alati ootab. Iga kodu, iga pere eraldi, aga ka kogu maa tervikuna. Üks armeenlase peamisi tunnuseid on külalislahkus ja see laieneb kogu riigile. Külalislahkus on Armeenia kultuuri sees ja osa kasvatusest.

Osa Armeeniast on ka üleliigne valu, mida armeenlased eriti välja ei näita, kuid mida saab tunda siis, kui lähed genotsiidi muuseumisse, kuhu on kogutud rahva aasta-sadade valu, või kui peaksid sattuma kohta, kust paistab Ararat, mis on üks Armeenia sümbolitest, kuid ei kuulu hetkel Armeeniale. Ka jutud sõjast ja maavärinast on üks üleliigne valu, mida tunned, kui kohal oled. 

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *