Aivar Ruukel – külas ugrimugridel

Aivar Ruukel on soome-ugri rahvaste juurde sattunud rohkem kui mitmel korral. Ülevaates toob ta lugejani killukesi meeldejäävamatest hetkedest külaskäikudelt vepslaste, Udmurtia setode, ungarlaste, karjalaste ja maride juurde.

Ladva küla venemeistrid

Kuuldused, et vepsa külades elab vanamehi, kes teevad ühest puust lootsikuid, jõuavad mu kõrvu tuttavate vene looduskaitsjate kaudu Peterburist. Kui nad saadavad meilile paar fotot haabjatest Ladva järve kaldalt ja näitan neid kolleeg Jaan Keerdole, saabki reisiplaan vepslaste juurde oma alguse.

Vepsa reis saab teoks 2005. aasta jaaninädalal, sellest saab vaadata YouTube’is ka reisivideot https://bit.ly/vepsamaa. Vepslaste juurde Leningradi oblasti ääremaal, vastu Vologda oblastit, on Pärnust ca 800 kilomeetrit. Sõidame sinna minu Nivaga, valik tundub hea, kuna on teada, et liiklusmiilitsal on komme sõidukeid peatada ja raha küsida, Vene automark torkab teedel vähem silma. Niva osutub kohati auklikel külavaheteedel liiklemiseks väga sobilikuks. Reisiseltskonnas on veel ka sõber Enn Praks, kelle ülesandeks saab ühepuulootsikud üles pildistada.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga