Aasta matkaja Heini Räämet

Heini Räämet alustas oma rändamistega 2003. aastal, mil tal tuli mõte minna Võrust jalgsi Tallinna. Vaatamata sellele, et rännaku ajal hakkasid jalad valutama ja järgmisel päeval suutis ta vaevu käia, see tunne meeldis talle. Teda võlus teel olemine. Sellest rännakust hakkasid idanema juba järgmiste jalutamiste mõtted. Nii alustas ta 2010. aasta aprillist Tallinnast oma jalutuskäiku Euroopa kõige läänepoolsemasse tippu, Portugali Cabo da Rocale. 343 päeva hiljem jõudis ta sihtpunkti, käies läbi kümme riiki ja jättes seljataha ca 5500 kilomeetrit. Hiljem tuli mängu ka jalgratas.

2017. aastal valiti Heini Räämet aasta matkajaks, ta oli just lõpetanud oma ümbermaailmareisi jalgrattal, sõites 486 päeva jooksul 4 kontinendi 41 riigis ja kattes ratta seljas 31 765 kilomeetrit. Siinkohal toob ta GO Reisiajakirja lugejani selle reisi suuremad katsumused ja erilisemad kohtumised ning annab kogemuste põhjal soovitusi.

ENESEÜLETUSED

Türgi mägised teed

Füüsiliselt oli kõige raskem Türgis Musta mere ääres. Seal oli 500 kilomeetri pikkune lõik, mis koosnes tõusudest ja langustest. 200 kilomeetrit sellest koosnes ainult järskudest tõusudest ja langustest. Oli selliseid hetki, kus lükkasin ratast käekõrval, kuna pedaalidele surumine tegi põlved valusaks. Tõusud eriti kõrged ei olnud, jäid nii 300 meetri kanti, aga kui üles jõudsin, siis paari minutiga olin tagasi all ja kõik algas uuesti. Tee oli vilets ning esines kohti, kus laviin oli veerand teed minema viinud.

Esimene päev Indias

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga