4300 kilomeetrit matka kuue kuuga

Metsatulekahjud ja suletud rada, nelja karuga kohtumised, matka lõpus miinimumiks 40 kilomeetrit päevas ja palju muid väljakutseid, millega aasta matkaja tiitlile nomineeritud Janika Tamm puutus kokku Mehhikost Kanadasse kulgeva ligi 4300-kilomeetrise Pacific Crest Traili (PCT) matkaraja läbimisel. Kokku oli ta rajal kuus kuud ehk täpselt nii palju, kui viisa lubas. 

Augusti GO Reisiajakirjas ilmunud artikli „Jalgsi Mehhikost Kanadasse“ kirjutamise ajaks oli Janikal läbitud pea pool teekonnast ehk 2210 kilomeetrit. Sierra Nevada mägedes matkamisel aeg-ajalt levisse sattudes saatis Janika oma seiklustest kokkuvõtteid. Oktoobri alguses kohtusime Janikaga aga sügiseses Tallinnas. Rõõmus ja särav naine oli juba ajavahest üle saanud, sest 5. oktoobril pärast kolme päeva ja ööd lendamist ning lennujaamades veetmist magas ta alguses Eestis hommikul kaheksast õhtul kella kuueni. 

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *