Zürich – Väike suur linn 12

4.4.-11.4.2011 See aasta tuli kevad mulle teisiti. Kevad Zürichis on kirsiõite sadu, roosasid ja valgeid õisi tulvil põõsad, päikesest põlenud inimesed, lõunastajaid täis terrassid, rahvast pungil järvekaldad, pidevalt kella helistavad jalgratturid, paate täis järv, laste jäätisest tilkuvad sõrmed, suurte kottidega ostlejad, kihav ööelu... Külastasin oma au-pairina töötavat õde, tänu kellele oli ööbimine tasuta. Hostlite hinnad algasid hostelworldis 35 eurist öö kohta, mis on suur EI minusugusele sendiveeretajale. Saab muidugi ka couchsurfinguga. Zürichis on sohvasurfajaid jalaga segada! Šveits on mul tükk aega kannatlikult uudistamist vajavate riikide nimekirjas passinud. Nüüd on kriips peal, aga uudishimu pole sugugi kadunud. On ju teisigi kohti peale Zürichi, kauneid linnu ja külakesi. Rivaalitsevad linnad nagu Genf, Bern, Basel väärivad kindlasti kaemist. Arvan, et nad on kõik sama erinevad nagu Tallinn ja Tartu. Nagu käib nali Baselis: Mis on parim asi Zürichi juures? Järgmine rong Baselisse. Sõbrannaga tekkis küsimus, et kas Austria on ka nii hea kui Šveits? Pilte tegin täitsa tavalise, aga kvaliteetse digikaga.

12 kommentaari

 • Els kommenteeris

  juu meik mi krai!

 • Maarja . kommenteeris

  kus on kirsiõied?:)

 • Pauliine Klaveriratas kommenteeris

  pagan, nendest ma siis ei pannudki pilti!:) oeh, raske on valida neid siia, ja ma jändasin pool õhtut nende mahu vähendamisega, nõnda ei jõudnudki kõiki panna, mis tahtsin.

 • Maarja . kommenteeris

  oeh, ma küll midagi taolist nagu mahuvähendamine pole pidanud tegema, õnneks. muidu jääkski enamus postitutest ilsmelt tegemata 😀 aga pärast näita mulle! Ma juba nägin eile unseksi, et keegi oli mulle salaja kirsiõie kõrvalesta peale tatoveerinud!

 • Anne-Lii kommenteeris

  Best week ever! 😀

 • Anne-Lii kommenteeris

  Oh, but the years we’ll spend there…

 • Pauliine Klaveriratas kommenteeris

  jah, tagasi tuleb kindlasti minna ja pikemalt paigal püsida.

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Vaadates seda banketilauda, pidi see ikka kuradi hea pesuloputusvahend olema 😀

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Kuidas üldine hinnatase seal linnas oli? Mitme euriga söönuks sai näiteks?

 • Pauliine Klaveriratas kommenteeris

  uhh, kui väljas süüa tahad, siis peab ikka korralikult raha kaasa võtma. käisime ainult ühe korra väljas ühes taimetoidurestoranis söömas. rootsi laud, kaks taldrikut kokku ilma jookideta ligi 30 euri. aga imelik on see, et mõned toiduained on korralikult odavamad kui meil (pruun suhkur, kikerherned, juust ilmselgelt jms). ja lihtsalt jogurtitopsi ka ei raatsi osta linna pealt, masendavalt palju kallim. aga võib-olla on see lihtsalt tudengi jutt. jäätist ostsime küll, see polnud meie välimüügikohtadest sugugi palju kallim.

 • Maarja . kommenteeris

  🙂 ja head teed saab ka odavamalt kui eestist! Kuidas Jogi teedega Saksamaal on?

 • Pauliine Klaveriratas kommenteeris

  sina ütle mulle!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga