Viru Folgi muusikasuvi Käsmus algab kaunite kontsertidega 3

08.–15. juunini võib Käsmu Meremuuseumi tagusel rannal, miljonivaatega muruplatsil kuulda ja näha mitmeid Eesti kauni muusika viljelejaid. Mis arvude keeles tähendab, et ühtekokku näeme-kuuleme seekord 8 õhtu jooksul Ingmani Merelaval kogunisti 100 erinevat muusikut ja lauljat!

Teistkordselt toimuv festival Kaunid Kontserdid Käsmus pakub muusikat koos jumaliku merevaatega peaaegu igale maitsele. Väga paljude jaoks on kontsertsarja rosinaks juba esimesel õhtul Käsmu küla mustlasmuusikaga täitev Marko Matvere. Paljude käsmukate jaoks ehk hoopiski Käsmu oma poiss Marten Kuningas, kes teisel õhtul laval säramas. Ja muidugi laulev supernäitleja Märt Avandi ning nii igal õhtul, laval ikka kuulajate lemmikud, kord Lauri Saatpalu, kord Rein Rannap, kord Birgit Õigemeel, Hanna-Liina Võsa, Tõnis Mägi …

Kui eelmisel aastal tõime publiku ette ühe eriprojekti Urmas Alenderi laulude õhtu näol, siis tänavu on võimalik nautida kahte suurejoonelist projekti: Jaak Joala laulude gala ja Eesti filmimuusika õhtu.

09. juunil toimuval Jaak Joala laulude galal vanameister ise küll paraku laulma ei asu, kuid tema poolt surematuiks lauldud hitte võib kuulda Ivo Linna, Marju Länniku ning paljude noorte andekate muusikute esituses.

Kontsertsarja lõpetab 15. juunil toimuv Eesti filmimuusika õhtu, kus esitavad Ott Lepland, Margus Vaher, Maria Listra jt noorema põlvkonna muusikud Eesti filmidest pärit muusikapalasid. Kuulda saab nii soolosid, duette kui ühislaulmist koos ETV Lastekooriga.
Kaunid Kontserdid Käsmus muusikaprogrammi oleme tänavugi proovinud kokku panna võimalikult mitmekesiselt, arvestades suurel määral publiku maitsega.

3 kommentaari

  • Piret P kommenteeris

    15. juunil Eesti filmimuusika õhtu oli päris tore, kuigi natuke kommertsi mulje jättis see kava ülesehitus ja tundus, et esinejad ei võtnud asja nii tõsiselt kui vaatajad oleksid soovinud. Aga koht ja ilm olid super!

  • Siiri Kuus kommenteeris

    võis vahva olla

  • Reemet Ruuben kommenteeris

    See aasta on jälle 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga