Viimane päev Montenegros

Viimane päev Montenegros on natuke kurb. Naudime veel natuke rannamõnusid, head sööki, homemade limonaadi rannas ning asume asju pakkima, et liikuda tagasi kodu poole. Enne aga külastame teele jäävaid riike, mis siia tulles muljet avaldasid. Vahepealsetest tegevustest siis ka natuke.

 

Esmaspäeval kolisime oma eelmisest elukohast ümber Budva kesklinna, mille rõdult on imeline vaade. Rannani on 100m. Ranna ääres on no niiii palju väikeseid poekesi ja igasuguste asjade müüjaid.

 

Üleüldiselt on siin nii, et inimesed käivad küll päeval väljas aga midagi olulist ei toimu. Pimedaks läheb siin kohaliku aja järgi 20.10 ja Eesti aja järgi siis 21.10. Siis hakkavad tööle ranna ääres olevad Tivoli atraktsioonid.Siin on nad vaiksed, muusika neis ei mängi nii kõvasti(kui üldse mängib) kui Eestis ja pilet on igal atraktsioonil 1 euro. Lisaks on igasugused riidepoed, kingapoed, ehete nikerdajad, suveniirimüüjad, miimid, kellamüüjad, ehetemüüjad ja sadu muid müüjaid veel.
Siin olles oleme ainult toas istunud ja kaks korda õhtul jalutamas käinud, sest päevitada enam tõesti ei jõua. Meeletu kuumus lihtsalt ei lase välja minna. Pigem eelmistame konditsioneeri saatel toas telekat vaadata.
Täna läksid teised ranna ääres olevatesse klubidesse ja Top Hilli ööklubisse, mis on (nagu nimigi ütleb) mäe otsas asuv klubi. Meie kõrvalt naabrid ütlesid, et kui nemad seal käisid, siis kell 00.00 oli seal 50 inimesi ja 01.00 oli seal 500 inimest ja peale seda oli lõpuks inimesi ikka tuhandete kandis. Eks me hommikul kuuleme muljeid 🙂
 Klubi näeb siis välja selline, nagu ülemisel pildil näha on. Asub ta siis Budvas, vaatega Aadria merele ning on tunnistatud üheks kõige ilusamaks vabaõhu klubiks Euroopas.
Täna(31 august) oli esimene kole ilm siinoldud aja jooksul. Taevas oli lihtsalt pilves, kraade oli umbes 29 kanti. Muide, tegelt, kes arvavad, et  40 kraadi kuuma on nii hull, neile siis järgnev jutt. Siinne 40 kraadi on nagu meie Eesti 30 kraadi. Seega pole hullu. Õhk on õnneks kuiv, mitte niiske nagu Eesti kuumade ilmade ajal.
Tõestasin ka endale, et ma olen väga õiges kliimas sündinud. Liigne palavus, mille korral higi lahmab pole päris minule. Samas, ma suudaks sellega harjuda. Lihtsalt, mulle meeldib jahedas toas magada ja kui õhk on värske.
Homme hakkame tagasi kodupoole sõitma. Peatume Horvaatias, Ungaris ja Poolas. Mõnes neist kohtades vähem, mõnes rohkem.
Muide, see apartment kus me oleme, selle omanik ütles, et paar päeva tagasi peatus siin aparmentis meie välisminister. Huvitav mis asju ta siin ajas? 🙂
Alljärgnevalt siis natuke pilte Montenegrost:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga