Uus aasta Moskvas 2

Head uut aastat kõigile häädele inimestele!

Moskvas tuli uus aasta mõistagi suurte pidudega. Venelane armastab ja oskab ju, vähemalt Stroganovi aegadest peale, pidutseda. Pidutsetakse suurejooneliselt, pikalt ja põhjalikult. Do paterija pulsa.

Moskva kesklinn oli südaöö paiku rahvast täis. Lenta.ru kinnitas, et Punasele väljakule oli kogunenud umbes 120 000 inimest. Miilitsaid olevat sel ööl linnas olnud 25 000, pluss arvukalt rahvamalevlasi. Miilitsa erilise kontrolli all olid veel Puškini ja Maneeži väljakud Arbat ja Tverskaja tänav. Punasele väljakule ei pääsenudki ilma mitmekordse miilitsatõkke ja läbiotsimisteta, konfiskeeriti ka kaasas olnud alkohol. Ja enne keskööd pandi sissepääs väljakule üldse kinni. Hiljutise Pensa tragöödia tõttu suhtutakse pürotehnikasse Venemaal äärmise ettevaatlikkusega. Meie Vladimiri hotelli seintel olid teadaanded, kus hirmutati, et aastavahetuse rakettide vms majja toomise eest on trahv kuni 500 000 rubla. Võibolla just seepärast ei olnudki Moskva taevas nii palju värve, kui oleks oodanud.

President Medvedevi kõne oli üsna väheütlev. Riigipea tänas venelasi, kes on ka raskel asta tublid olnud ja meenutas, et 2010. aastal tähistatakse 65 aasta möödumist võidust Suures Isamaasõjas.

Lühike kõne on üles riputatud nt siia: http://nl.livejournal.com/877878.html

Täna õhtul saadame sõbrad tagasi Tallinna ja alustame Olevi ja Helenaga teed Kesk-Aasia poole. Esimene peatus on homme Kaasanis, kus püüame kätte saada selle reisi esimesed islami-meeleolud.

2 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga