Todtnauberg Schwarzwaldis

Schwarzwaldis on palju kauneid mägesid ja hotelle, kus aega veeta nii talvel kui kevadel. Märtsi alguses võtsime ette viie päevase suusapuhkuse Todtnaubergil ja elasime hotell Engelis, kus leidub kõigile midagi!

Kuna ma ise suusataja ei ole, pigem kelgutaja, siis veetsain palju aega hotellis, nimelt on neil väga mõnus saunakompleks, kus on kuum saun, aroomisaun ja infrapunakabiin. Lisaks siis veel ujumisbassein ja kohe selle kõrval verdanda ja üks lumme, kuhu peale saunas istumist maanuda.

Lisaks on palju tegevust lastele mängutoa ja sealsete toredate töötajatega, kelledega sai koos nii uhkeid ehktekarpe meisterdatud kui ka Lihavõtete kaunistusi. Mänguruum oli ka suurtemate jaoks, mis sisaldab endast piljardit, lauajalgpalli ja ping-pongi. Niisiis keegi ei jäänud igavlema. Lisaks sai tänu hotelli külaliskaardile ka Bad Krozingeni soojavee termidesse odavamalt sisse ja tausta näiteks suusamäe lifte paar korda kasutada. Hinna sees olid ka maitsvad hommiku bufeed ja õhtusöögid, mille ootuses me kõik viis päeva kella 18ks restorani kogunesime.

Kuna parasjagu oli Fastnachts Zeit, siis saime osa ka Todnaul toimunud rongkäigust maskides tegelastega, kes lastele komme loopisid ja konfetti pberitega inimesi üle puistasid. Muusika ja trall jätkusid veel õhtutundideni, nii et peale väsitavat päeva sai taaskord õhtusöögilauas end koguda.

Soovitan Schwartzwaldis puhkamist kõigile, kes naudivad mägesid ja tahavad veeta meeldivat hotellipuhkust. Mulle on nii Todnaubergist kui Feldbergist jäänud väga toredad mälestused!

Üks mitmetest suusaradadest, kus mina aga hoopis kelgutamas käisin.

Arvestades, et igal pool mujal st. lagedal maal polnud mingit lund aga mägedes viibides saime mitukorda lumesaju tunnistakaks – minu esimene lumi sel talvel!

Todnau turistid ja rahvas ärevalt makseraadi algust ootamas.

Tuttavad trikitavad tihti lastega, kes rahvaseas seisavad.

Kommikotid kaelas, kollitavad need tegelased inimesi.

Ja siit tuleb orkester!

Igaõhtune ootus täitunud! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga