Tervishoiumeetmed airBalticu pardal

Sinu tervis ja heaolu on airBalticu prioriteet! Oleme väga uhked, et meile on antud 5-tärni COVID-19 ohutusreiting ja oleme esimene sellisel tasemel Skytraxi* poolt sertifitseeritud lennufirma. Selle auhinna saime selle eest, et saavutasime suurepärase tervishoiu ja hügieeni ohutusmeetmete standardi, et kaitsta oma kliente ja töötajaid koroonaviiruse pandeemia ajal. Palume Teil enda ja kaasreisijate tervise kaitsmiseks tegutseda vastutustundlikult ja järgida neid reegleid.

ENNE LENDU

Reisige vaid juhul, kui olete hea tervise juures. Kui Te ei tunne end hästi, muutke oma lennu kuupäeva, kuna kõik airBalticu piletid on muudetavad (võib lisanduda muutmistasu ja hinnavahe).

Kontrollige värsket teavet reisieeskirjade kohta ametlikelt veebilehekülgedelt ja vastavate riikide kohalikelt saatkondadelt. Paljudes riikides lubatakse siseneda ainult elanikel või võidakse nõuda karantiini.

Võimalusel registreeruge lennule internetis, et minimeerida inimkontakte. Interneti teel registreerumine on avatud perioodil  5 päeva kuni 1 tund enne väljumist (sõltuvalt pileti tüübist ja lennujaamast).

Tellige lennukieine, lisage pagas ja muud teenused internetis kasutades kontaktivaba makset.

LENNUJAAMAS

Ainult kehtiva pardakaardi või lennupiletiga reisijal lubatakse siseneda Riia lennujaama terminali.

Kandke kogu reisi vältel kaitsvat näomaski – alates terminali sisenemisest, kuni sihtkoha lennujaamast väljumiseni. Alla 6-aastased lapsed ja meditsiinilist põhjust omavad reisijad on näomaski kandmise kohustusest vabastatud.

Proovige hoida 2m distantsi teistest inimestest nii lennule registreerumisel, pagasi äraandmisel, turvakontrollis, pardale minekul kui ka muudes kohtades, kus see on võimalik.

Lennule registreerumise ja pagasi äraandmise lauad on varustatud kaitseseintega. Kõik lennujaama töötajad kannavad kaitsvaid näomaske ja kindaid.

Teie kehatemperatuuri mõõdetakse enne turvakontrolli. Reisijatel, kelle kehatemperatuur on üle 37,8⁰C, ei lubata lennata. Palume neil reisijatel minna airBalticu piletikassasse Riia lennujaamas või pöörduda meie kõnekeskuse poole, et lend ümberbroneerida või leida mõni muu lahendus.

Teie mugavuse huvides on käte desinfitseerimisvahend kogu lennujaamas saadaval.

Reisiterminale ja busse desinfitseeritakse regulaarselt.

Terviseohutuse meetmed võivad lennujaamati erineda. Mõnes lennujaamas võivad äriklassi ootesaalid olla ajutiselt suletud. Kontrollige värskeimat teavet iga lennujaama kodulehelt.

PARDALE MINEK

Reisijate vahelise füüsilise kontakti minimeerimiseks alustatakse pardale minekut tagumistest ridadest.

Skaneerige oma pardakaart ise ja näidake väravatöötajale oma reisidokumenti.

Distantsreegli järgimiseks teostatakse bussiga pardaleminek ning terminali naasmine vähendatud reisijate arvuga.

PARDAL

Vabade kohtade olemasolul jätame võimalusel iga reisija kõrvalistme vabaks. Kui see ei ole võimalik kõigi reisijate puhul, siis perekonnad ja grupid paigutatakse kõrvuti istuma. Pange tähele, et distantsreeglist tingituna võivad esineda viimase hetke istekoha muudatused.

Meie meeskond kannab kogu lennu vältel kaitsvaid näomaske ja kindaid. Palume ka Teil kanda näomaski seniks, kuni väljute oma sihtriigi lennujaamast.

Meie Airbus A220-300 lennukid on varustatud kaasaegse keskkonnajuhtimissüsteemiga.

Salongiõhus levivad patogeenid elimineeritakse, kui õhk läbib kõrge efektiivsusega tahkete osakeste õhufiltri (HEPA), mis tagab salongiõhu jaoks parima võimaliku filtreerimise. Filtreeritud õhk segatakse mootorites soojendatud välisõhuga, et tagada Teie heaolu ning mugavus. Õhuvool juhitakse pagasiriiuli kohalt suunaga põranda poole, et ära hoida õhuvoolu liikumine salongis ja minimeerida õhu rändlus reisijate vahel.

Valige toit ja joogid ühekordselt kasutatavast menüükaardist, mille salongipersonal jagab turistiklassi reisijatele. Äriklassi puhul sisaldub lennukieine piletihinnas.

Kõik tooted valmistatakse ja pakitakse eraldi meie köögis rangete hügieenistandardite kohaselt.

Tasumine ainult pangakaardiga. Sularahamakseid pardal vastu ei võeta.

Meie lennukeid desinfitseeritakse regulaarselt. Pärast igat tagasilendu puhastame hoolikalt kõik üldkasutatavad pinnad nagu käetoed, seljatoed, söögilauad, turvavööde klambrid, õhu- ja valgustuse lülitid, pagasiriiuli lingid, köögid ja tualetid. Igal õhtul teostame põhjalikuma desinfitseerimise, ning  kaks korda nädalas läbivad kõik lennukid salongi täieliku desinfitseerimise, sealhulgas laed, seinad ning muud pinnad.

*Skytrax on rahvusvaheline õhutranspordi reitinguorganisatsioon, mis käivitas COVID-19 ohutusreitingute programmi juba 2020. aasta augustis ning hõlmab lennufirmasid ja lennujaamu üle kogu maailma. Audit keskendub puhtalt COVID-19 puhtuse, hügieeni ja ohutuse protseduuridele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga