Tasub teada kõigil, kes reisiplaane teevad!

Välisministeerium on viimastel päevadel korrigeerinud mitmeid hoiatusi riikide kaupa. Toome teile siinkohal neist lühikokkuvõtte, et teaksite reisiplaane tehes arvesse võtta.

IISRAEL

Iisraelis algas 8.veebruaril üldstreik, millega riigi peamine ametiühing nõuab töötingimuste parandamist.
Streik mõjutab ühistranspordi tööd, rongiliiklust, Iisraeli Panka ja riigi suurimat rahvusvahelist lennujaama, mis jääb suletuks kuni keskpäevani.

Terrorismioht Iisraelis on jätkuvalt üsna kõrge. Soovitame kindlasti enne reisi end registreerida ja teha reisikindlustus.Riigis viibides tuleks hoida end kursis uudistega ja arvestada, et mistahes terroriakt või muu vahejuhtum võib pingestada üldist olukorda antud piirkonnas või linnas. Eriti tähelepanelik tuleks olla reisimisel Gaza sektori läheduses asuvatesse linnadesse: Ashdodi, Sderoti, Ashkeloni ja Beer Shevasse.

Kohalikke võimude soovitused hädaolukorras käitumiseks leiate siit.

BULGAARIA

Lõuna-Bulgaaria regioonides on välja kuulutatud eriolukord seoses Maritsa jõe ja selle harujõgede üleujutustega, mille tulemusena on purunenud ka üks tamm. Praeguse seisuga on üleujutustes hukkunud 8 inimest, lisaks on sajad inimesed jäänud peavarjuta.
Üleujutuste tõttu suleti 6. veebruaril kell18.00 Bulgaaria ja Türgi vaheline suurim piiripunkt Kapitan Andreevo.

HISPAANIA-KANAARI SAARED

Kanaari saartest väiksemail, El Hierro saarel, on aktiivseks muutunud vulkaan. Toimunud on mitmeid veealuseid vulkaanipurskeid, täpsemat sellekohast infot leiab siit. Riskitase on  La Restinga piirkonnas tõstetud kollaseni, ülejäänud saare riskitase on samuti kollane. Kehtestanud on piirangud kalapüügile, purjetamisele ja sukeldumisele La Restinga ümbruses.
Välisministeerium soovitab järgida kohalike võimude juhiseid ja korraldusi, uudiseid ning võimalusel vältida ohtliku piirkonda.

PRANTSUSMAA

Lennundustöötajate streigi tõttu on Air France sunnitud jätma 50 protsendi pikamaalendudest ning 70 protsendi lühi- ja keskmise pikkusega lendudest. Täpsemat infot leiab siit
Piloodid, lennusaatjad ja lennujaamade personal protestivad esmaspäeval 6. veebruaril alanud neljapäevase streigiga plaani vastu, mis kohustaks neid tööseisakutest kaks ööpäeva ette teatama.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *