Tallinnast saab SMS’ga lennule registreeruda!

Alates tänasest (21.05.10) saavad Finnair Plus kliendid registreerida end SMSi teel Tallinnast väljuvatele Finnairi lendudele ning kasutada mobiilset pardakaarti.  

Finnair Plus püsikliendiprogrammi liikmed saavad alustada teenuse kasutamist niipea kui nad  on lisanud enda mobiiltelefoni numbri oma Finnair Plus isikuandmete hulka. Finnair palub klientidel oma isikuandmeid vajadusel uuendada www.finnair.ee kodulehelt. Reisijatele saadetakse lennuinfo sõnumina mobiiltelefonile.

Lühisõnumi teel pardale registreerimiseks (check-in) on reisijal vaja vastata saadud SMSile kirjutades lühisõnumi teksti tähe „A“. Finnair palub enne kinnituse saatmist teksti sisu hoolikalt üle lugeda.

Pärast lennule registreerimist saadetakse reisijale kinnitussõnum, mis sisaldab linki pardakaardile. Pardakaart sisaldab nii triipkoodi kui  vajalikku lisainfot reisija ja reisi kohta. Pardakaardi vaatamiseks on vajalik internetiühenduse valmidusega mobiiltelefon. Juhul kui linki ei õnnestu avada, saab reisija pardakaardi kätte paberkujul tavapärasest lennule registreerimise ja pagasi äraandmise letist.

Hommikul väljuvate  lende puhul  saadetakse kinnitav lühisõnum lennule eelneval õhtul kella viie ja seitsme vahel. Sama päeva pärastlõunal väljuvate lendude korral saadetaks pardakaardi kinnitus sõnumina umbes kolm tundi enne väljumist. Kõik ühel piletil olevate, nii väljuvate kui ka sissetulevate reiside pardale registreerimise info kuvatakse samas lühisõnumis.

  • Kui reisijal on vaid käsipagas, võib ta koheselt lennujaama saabudes minna julgestuskontrolli ning näidata seal oma mobiilset pardakaarti. Mobiilse pardakaardi avamise tasu suurus vastab mobiilioperaatori internetiteenuse hinnakirjale.
  •  Kui reisijal on kaasas registreerimist vajav pagas, saab selle anda lennujaamas lennule registreerimise lauda.

Lisaks Tallinnale saab mobiilse lennule registreerimise ja pardakaardi võimalust kasutada Finnairi lendudel, mis väljuvad Amsterdami, Brüsseli, Kopenhaageni, Londoni, Manchesteri, Pariisi, Praha, Stockholmi, Vilniuse, Riia, Oslo, Madridi, Varssavi ja Helsingi lennujaamadest.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *