Tallinna Lennujaam palub lennule saabumiseks varuda rohkem aega

Tallinna lennujaam palub lennule saabumiseks ja julgestuskontrolli läbimiseks varuda varasemast rohkem aega. Tavapärasemast pikemad järjekorrad on tingitud julgestuskontrolli töötajate puudusest.

Tallinna lennujaama juhatuse esimehe Riivo Tuvikese sõnul on rekordilise 50 sihtkoha kättesaadavus ja koroonapiirangute leevenemine hoogustanud reisimist. “See, et reisijate arv on kasvutrendis näitab, et inimestes on suurenenud turvatunne tuleviku suhtes ja julgetakse taas reisida,” rääkis Tuvike. Tallinna lennujaama märtsi reisijate arv jäi kriisieelsele ajale alla vaid 25% ning aprillis ja suvekuudel on oodata reisijate arvu kiiret taastumist.

Terve Euroopa lennundus on väljakutse ees, sest uute töötajate värbamine ei pea sammu kiirelt kasvava reisijate vooga. “Vaatamata põnevale ja mitmekülgsele tööle, mida lennujaamas pakume, ei suuda lennujaamad ja nende partnerid värvata nii kiiresti uusi töötajaid kui vaja oleks. Puudus on nii kliendi- kui ka õhusõidukite teenindajatest, kusjuures viimane on veel eriti põnev ja vastutusrikas töökoht, kus saab igapäevaselt sõita erinevate masinatega ja lennukite vahetus läheduses tööd teha ehk olla lennujaama mõistes tegevuste epitsentris,“ rääkis Tuvike.

Reisijate arvu kasv seab tugeva surve alla ka lennujaama koostööpartnerid, kelle ülesanne on osutada lennujaamale erinevaid teenuseid.  “Üks teenus, mis on viimasel ajal üha enam saamas pudelikaelaks lennujaama läbimisel, on julgestuskontrolliteenus, mille kvaliteedis allahindlust teha ei saa, ent kahjuks partner ei suuda avada piisavas koguses julgestuskontrolliliine kui vaja oleks. Põhjused on peidus samuti tööjõupuuduses mille tulemusena tekivad pikad järjekorrad ja kannatavad reisijad,” selgitas Tuvike.

“Selleks, et vältida ebamugavusi soovitame tulla lennujaama vähemalt 2 tundi enne lennu väljumist. Eriti kriitilised ajad on varahommikused väljumised, kus reisijad tulevad lennujaama viimasel minutil ning lõunased tipptunnid, mil lühikeses ajavahemikus väljub suur hulk lennukeid,” lisas Tuvike.

Kui märtsis läbis lennujaama 172 424 reisijat, mis moodustab 75% kriisieelsest tasemest, siis aprilli esimeste nädalate reisijate arv lubab jätkuvat reisijate arvu kasvu. „Kuu viimasele nädalale jääb koolivaheaeg, mis on lennujaamas alati tihe tööaeg. Eriti lastega peredel soovitame saabuda lennujaama aegsasti enne lendu, et jõuaks rahulikult läbida julgestuskontrolli ja teha kõik vajalikud lennueelsed toimingud võimalikult stressivabalt,“ soovitas Tuvike.

Soovitused reisijale

Et ootamatud probleemid ei rikuks reisi juba enne algust, saabu alati lennujaama kaks tundi enne väljalendu. Kuid lennureisi parimaks sujumiseks saad ära teha palju rohkem. Vaata, millised nipid aitavad probleeme ennetada ja lennujaamas sujuvalt hakkama saada!

Ettevalmistus teeb lennujaama läbimise sujuvaks

Kodus

 • Kontrolli üle lennufirma reeglid. Pilet on sinu leping lennufirmaga, kuid lennufirmade tingimused pagasi, teenuse, reisija õiguste jm osas erinevad. Pealegi panevad lennufirmad järjest enam kohustusi reisija õlule!
 • Kontrolli topelt üle kõik dokumendid. Kas passid ja ID-kaardid pole aegunud? Kas sul on kaasas retseptiravimeid mis vajavad Ravimiameti tõendit? Kas sihtkohariik nõuab reisivalt lapselt teise vanema kirjalikku nõusolekut?
 • Veendu, et käsipagas vastab lennufirma kehtestatud mõõdule ja kaalule ning ei sisalda keelatud asju.
 • Kui soovid lennuki salongi võtta midagi erilist (lemmikloom, muusikainstrument, hinnaline või purunev ese vms), kooskõlasta see lennufirmaga võimalikult varakult.
 • Kingitused võta kaasa pakkimata kujul.
 • Registreeri end lennule lennufirma kodulehel, Tallinnast algavate lendude puhul saab check-in’i teha ka Tallinn Airport GH kodulehel www.groundhandling.ee.
 • Lae alla lennujaama äpp, mis hoiab sind kursis värskeima infoga sinu lennu kohta.
 • Tee reisikindlustus. See ei maksa palju, kuid osutub tõrke puhul hindamatuks.
 • Lisaks pagasi külge käivale nimesildile pane ka igasse kotti paber enda kontaktandmetega – see teeb kaotsi läinud pagasi omanikuni jõudmise oluliselt kiiremaks.
 • Alati tutvu lennureisija õigustega Tarbijakaitseameti kodulehel.

Lennujaamas

 • Ole lennujaamas kaks tundi enne väljalendu. See jätab piisavalt aega võimalike ootamatuste, järjekordade jm puhuks.
 • Kui sa pole end eelnevalt lennule registreerinud, tee check-in lennujaamas.
 • Läbi julgestuskontroll varakult. Paelteta jalanõud ja lihtsalt eemaldatav püksirihm teevad julgestuskontrolli kiiremaks.
 • Kui sind kutsutakse “kõrvale”, ära muretse. Sa pole kahtlasem kui teised, lihtsalt arvuti juhuvalik määras just sinu täiendavasse kontrolli. See ei võta kaua ja haiget ei tee.
 • Kui lend edasi lükkub, lõõgastu lennujaama lounge’is. Nii saad reisi oodata rahulikus õhkkonnas lõõgastudes, käe pärast suupisted, värsked ajalehed, laste jaoks on eraldi mängunurk.

Rohkem infot Tallinna Lennujaama kodulehel https://www.tallinn-airport.ee/.

Allikas: Tallinna Lennujaam

21.04.2022

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.