SYNLABi sertifikaat muutub turvalisemaks

Sellele lisandub kontrollitava turvaelemendina unikaalne QR kood, mis võimaldab piiril kontrollida sertifikaadi õigsust. Kui avada antud QR kood QR koodi lugejaga, siis avaneb konkreetne tulemus SYNLABile kuuluvas serveris konkreetse URLiga veebilehel. Seejärel saab kontrollida, kas esitatud sertifikaadil olevad andmed on samad, mis avanenud veebilehel.

Alates 23. märtsist väljastatakse AINULT QR koodi omavaid koroonaviiruse tulemuste sertifikaate ning eraldi lisatempleid sertifikaatidele enam ei väljastata (tempel on sertifikaadil ikkagi peal, ent lisaks nö “originaaltemplit” enam ei panda).

Sertifikaati saavad kõik kliendid ise tasuta TESTI mobiilirakendusest (laadides selle alla TESTI.ME lehelt) või MINU.SYNLAB.EE patsiendiportaalist. Selleks on vajalik Id-kaardi, Smart-ID või Mobiili-ID olemasolu.

Tulenevalt pandeemiast palume reisile minejatel võimalusel mitte minna SYNLABi verevõtupunktidesse ning leida võimalus sertifikaat ise välja printida. SYNLABi kolmekeelset sertifikaati saab väga lihtsalt:

  • Alla laadida
  • Edastada e-posti aadressile
  • Välja printida

Egiptusesse reisides peab sertifikaat olema välja prinditud värviliselt (vajalik allkiri ja sinine tempel).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga