Sentosa saar Singapuris 4

Selle aasta kevadel otsustasin ma ära käia Singapuris. Leidsin sobivad lennupiletid, panin ühe odavama hotelli kinni ja olingi valmis minema. Singapurist endast kirjutaksin ma pikemalt oma järgmises postituses. Esmalt tahaksin ma aga rääkida Singapuri kõige kuulsamast saarest- Sentosast.

Singapurist Sentosa saarele mineku võimalusi on mitmeid: sinna saab MRT ja bussiga, taksoga, paadiga, ekstreemsema variandina võib kasutada ka köisraudteed, aga ka lihtsalt üle silla kõndides. Singapurist Sentosale minek võtab aega kuni 30 minutit ja kui minna bussi-rongiga, kulub sõidule ainult paar dollarit.

Saarele jõudes saate kohe aru, et tegemist ei ole tavalise saarega. Kuna see saar on kunstlikult rajatud just turistidele, pole seal näha kohalikke elanikke ja tavaelu. Kõikjal on uhked modernsed hooned, milles asuvad muuseumid, galeriid, kohvikud ja muu turistidele vajalik. Igal pool on lilled, kujukesed ja purskkaevud.Sentosa on äärmiselt puhas nagu Singapurile kohane.

Saare suurimaks magnetiks on ilmselt Universali teemapark. Tegemist on äärmiselt suure lõbustuspargiga, kus elamuse saavad nii lapsed kui ka täiskasvanud. Lõbustuspargi sissepääsupilet on aga üsna krõbeda hinnaga, kõige odavam pilet maksis 70 SGD.
Nädalavahetusel on hinnad veel palju kallimad. Samas muidugi on kõik atraktsioonid selle hinna sees, midagi enam eraldi juurde ostma ei pea. Kuna mind ennast lõbustuspargid nagunii väga ei huvita, otsustasin sel korral sinna minemata jätta. Pean tagantjärgi tunnistama, et hiljem kahetsesin oma otsust. Järgmine kord eraldan kindlasti oma eelarves ka selle lõbustuspargi jaoks raha. Olen 100 % kindel, et asi on seda väärt.
Hoolimata sellest, et ma lõbustusparki ei läinud, oli saarel tegevust küllaga. Sentosal on suur veemaailm, kus näeb delfiine läbi rõngaste hüppamas jne. Lisaks sellele on kõikjal väiksed basseinid, kus võib silmata näiteks suuri kilpkonne või veidraid kalasid. Ka kirevatest lindudest ei ole Sentosal puudu. Vabalt jooksevad ringi ka ahvid. Üks kohvik oli tegelikult päris hädas sellega, et ahvidele meeldis seal ülejääke söömas käia.
Muidugi meile olid ahvid omaette vaatamisväärsus ja meid see, et nad meie kõrvallauas einestasid, küll ei häirinud.
Sentosal on ligi 2 km pikkune äärmiselt puhas ja ilus rand. Kuna ilm oli väga soe ja mõnus, veetsin päris mitu tundi lihtsalt rannas, jääkohvi ja päikest nautides.
Rannas on võimalik mängida võrkpalli, süüa erinevates ilusates kohvikutes, muusikat kuulata jne.
Ranna lähedusse on rajatud ka mõned pisikesed saared vaatetornidega, kuhu viivad uued ja ilusad rippsillad.
Lisaks selllele asub Sentosa saarel ka Kontinentaal-Aasia lõunapoolsem tipp, mis on puust tahvliga ilusti ära märgitud.

Kõik inimesed, kes otsivad kohta, kuhu oma PEREGA puhkama minna, peaksin ühe variandina kaaluma Sentosa saart. See saareke on ideaalne koht just selliseks puhkuseks!

Ka ööelu Sentosal on kirev. Seal on mitmeid klubisid (nt Rock Cafe Club) ja baare. Õhtuti on erinevad etendused ja showd, mida võib kogu perega vaatama minna. Kellel on rohkem raha, võibki ööbida mõnes Sentosa hotellis, nautida oma aias mullivanni ja vaadet merele. Samas pole ka hullu, kui öösel tagasi Singapuri sõidate ja sealses hiinalinnas ööbite. Raha eest, mille te ööbimise pealt kokku hoiate, võite veel mitu päeva Sentose saare lõbustusi nautida:)

Kokkuvõtte soovitan kõigil Sentosal ära käia. Rannad, pargid, lilleaiad, baarid, klubid, lõbustuspargid- tegevust jätkub seal kõigile! Ise jäin väga-väga rahule.

4 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga