Selgusid maailma parimad lennufirmad 2014

Maailma parima lennufirma tiitel kuulub uuringufirma Skytrax tänavuses edetabelis Hong Kongi lennufirmale Cathay Pacific. Möödunud aastal 6. koha saavutanud lennufirma tõukas sellega troonilt mulluse parima Qatar Airwaysi. Edetabel kuulutati välja Suurbritannias Farnborough rahvusvahelisel lennu-show'l.

Cathay Pacific A330Võiduga sai Cathay Pacificust esimene lennufirma, kes on prestiižika auhinna saanud kokku neljal korral (varasemalt 2003, 2005 ja 2009). Lennufirma on viimase nelja aasta jooksul lennukisalongide uuendamisele kulutanud umbes 465 miljonit eurot.

Ajalooliselt domineerivadki edetabelis Aasia ja Lähis-Ida lennufirmad, mis skoorivad kõrgelt nii teeninduse, meelelahutuse kui ka üldise reisikogemuse skaalal. Kuid ka Euroopa lennufirmadel on olnud tabeli etteotsa asja, näiteks Turkish Airlines on roninud mulluselt üheksandalt kohalt tänavu viiendaks ning Lufthansa on tõusnud kümnendaks.

Üldtabeli kõrval kerkis Turkish Airlines kõrgele kohale ka parima pardameelelahutuse tabelis. Võin ka isiklikust kogemusest kinnitada, et meelelahutus Turkishi lendudel on üks paremaid, mida olen kogenud. Esimest korda lootsin, et minu 5-tunnine lend kestaks kauem, sest nii palju oli uusi filme, mida vaadata ja mis alles linastusid maailmakinodes, rääkimata kogu mängude-uudiste-muusika-raadiokanalite-telekanalite-filmide valikust.

Meid lennutavad muidugi kõige sagedamini Põhja-Euroopa lennufirmad, kelle seast valiti juba viiendat aastat järjest parimaks Finnair. Lennufirmade allianss oneworld®, kuhu Finnair kuulub, nimetati ühtlasi teist aastat järjest parimaks lennualliansiks. Finnair on viimastel aastatel samuti tugevalt pingutanud lennukogemuse parandamise nimel: äriklassi pikkadel lendudel võetakse järjest kasutusele täislamavaks muutuvad istmed, nii äri- kui ka turistiklassis parandatakse pardameelelahutuse programme (saadaval on 72 filmi ja üle 150 telesaate) ja kasutatakse lõbusaid Marimekko lauanõusid ja tekstiile. Finnair on muide ka ainus Põhjamaade lennufirma, kes on teeninud Skytraxilt neljatärnise reitingu.

Skytraxi auhind antakse välja uuringu tulemusena, kus hindajateks on reisijad, kelle vastuseid Skytrax on analüüsinud. Kokku andis oma hinnangu 18,85 miljonit reisijat 160 riigist ning kokku hinnati 245 lennufirmat üle terve maailma. Tegu on lennunduse valdkonnas ühe prestiižikama uurimisfirmaga, mille tulemustega arvestab terve lennundusmaailm.

 

 

Cathay Pasific10 maailma parimat lennufirmat 2014

 1. Cathay Pacific Airways
 2. Qatar Airways
 3. Singapore Airlines
 4. Emirates
 5. Turkish Airlines
 6. ANA All Nippon Airways
 7. Garuda Indonesia
 8. Asiana Airlines
 9. Etihad Airways
 10. Lufthansa

 

Garuda IndonesiaParim pardateenindus

 1. Garuda Indonesia
 2. Cathay Pacific
 3. Singapore Airlines
 4. Asiana Airlines
 5. Malaysia Airlines
 6. Qatar Airways
 7. EVA Air
 8. ANA All Nippon Airways
 9. Thai Airways
 10. Hainan Airlines

 

Emirates A380Parim meelelahutus pardal

 1. Emirates
 2. Singapore Airlines
 3. Turkish Airlines
 4. Qantas
 5. Cathay Pacific Airways
 6. Virgin Atlanti
 7. Qatar Airways
 8. Air New Zealand
 9. Virgin Australia
 10. Etihad Airways

 

Allikas: www.worldairlineawards.com

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga