Särav Freiburg

Elades Schwartzwaldis olen silma pannud peale mitmele lähedal asuvale ja kaunile linnale, üheks neist on kindlasti kuulus ülikoolilinn Freiburg. Niisiis veetsin päevakese linna peal jalutades, pildistades ja arheoloogia muuseumis. Ilus ilm, tänavamuusikud ja performance`i tegijad väljakul ainult muutsid minu päeva kaunimaks.

Kuidas saada Kandernist Freiburgi? Mina kasutasin järgmist varianti- autoga sõitsime Müllheimi ning sealt edasi rongiga Freiburgi, sõit oli lühike ja mugav ning rongiga sai üsna kesklinna. Umbes viis minutit kõndimist ja juba märkan teisel pool teed arheoloogia muuseumi. Suure hurraaga kiirustan ukse juurde kui märkan silti, mis ütleb, et muuseum on suletud kuni 20.03 kella 12.00ni.

Otsustasin oma julgust katsuda Freiburger Münstriga, mulle seletati juba varem, et seal peab maksma torni mineku eest alles vaatlusplatvormil, mitte ukse juures, seega mina kui kõrgusekartja leidsin, et mul pole midagi kaotada kui ma vaatetornini ei jõua. Kivist keerdtrepi elasin vapralt üle aga platvormile eelnes üks metallist trepp, mille astmete vahelt sai alla näha ja siis mu närv ütles küll üles ning olin sunnitud jalgade värisedes alla tagasi kõndima. Kui muud midagi ei saanud, siis hea trenni jalgadele kindlasti.

Edasiseks plaaniks sai liikuda ilusate ehitiste järgi – neid on Freiburgis mustmiljon! Hooned on kaunistatud ja kullatud ning kogu vaatepilt võtab silme eest kirjuks. Lisaks peeti lille- ja toidulaata suuremal platsil ning vaadata põnevaid kaupu ja kirevaid lette. Väsinud inimsummast, otsustasin ilusaid hooneidpidi otsida koha istumiseks. Jõudsin välja Augustinerplatzile, mis oli populaarseks kohaks nii lugejatele, jäätisesööjatele kui niisama ilmanautijatele. Kaua ma oma raamatut lugeda ei saanudki, kui tulid kaks noormeest üleni liibuvas ülikonnas, mis katsid ka nägu ja hakkasid rahvale nalja tegema ning nendega suhtlema. Meeleolukalt aega veetes, vaatasin, et teine muuseum, millel oli arheoloogia muusumiga sama silt paistab alates kella 12st avatud olevat. Mu vildakas saksa keel oli mind petnud ja ilmnes, et muuseumid polnud suletud kella 12ni 2.märtsil vaid avatakse alates 12st kuni 20. märtsini. Oma õnne uskumata, otsustasin naasta ihaldatud muuseumi, sain veel üliõpilase soodustust ning nautisin rikkalikku väljapanekut. Esiajast kuni roomaaega tutvustav väljapanek oli päris võimas, sealne kogu sisaldab igasuguseid uhkeid ja huvitavaid vidinaid. Lisaks saab nii inglise, prantsuse kui saksa keeles kuulata huvitavat audiomaterjali, soovitan soojalt Freiburgi sattudes ka arheoloogia muuseumist läbi astuda! Peale muuseumi külastust leidsin aga uuesti tee koju, siiski olen kindel, et see ei jäänud minu viimaseks Freiburgi külastuseks.

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga