Rongisõit Bangkokist Hua Hini 1

Et Bangkoki linnaelust natukeseks pääseda, sõitsime rongiga ühte väiksesse kuurortlinna nimega Hua Hin. Linn ise pole just suurem vaatamisväärsus, aga sealne rand on küll üks ilusamaid, mida kunagi näinud olen.

Rongisõit Bangkokist Hua Hini võttis aega 5 tundi. Pilet maksis 5 kuni 10 eurot (sõltus,mis rongiga ja mis klassis sõita soovisid) Vahemaa iseenesest polegi kahe linna vahel nii suur, aga rong sõitis väga aeglaselt ja peatas ka pidevalt igal pool. Peatustest tuli alati peale igasuguseid söögi-joogi müüjaid, kes kiirelt kõigile oma kaupa pakkuda üritasid.

Nii et kes plaanib rongis magada, võib selle mõtte küll kohe ära unustada. Aga ega tegelikult ei tulekski ilmselt und, sest aknast avanesid pidevalt niii huvitavad vaated. Pisikesed raudteeääärsed külakesed, põllud, mäed, jõed- vaatamist oli küllaga!

Hua Hinis peatusime ühes ilusas ja odavas hotellis. Öömaja hinnad on Tais väga odavad, seega saaab väikse summa eest jubakorraliku basseiniga  hotelli ja suure mõnusa toa.

Hua Hini kesklinnas on kõik turistidele vajalik olemas. Erinevad poed, turud (sh nt ööturg) söögikohad (väga palju tuntud kohti) ja turismipunkte.

Hua Hini rand on üliilus ja ülipuhas. Rahvast oli seal ka vähe. Vesi oli väga soe, ilm on vist üldjuhul seal alati päiksepaisteline (vähemalt meile jäi selline mulje). Rannas on palju varjualuseid ja rannatoole, mille eest maksma ei pea.  Seal on ka hubaseid kohvikuid ja söögikohti. Ühesõnaga ideaalne koht rannapuhkuseks. Kui üldse midagi negatsiivset kirjutada selle ranna kohta, siis ilmselt pean mainima seda, et seal liigu üsna palju kauplejaid ringi, kes muudkui tulevad ja pakuvad oma sööki-jooki-riideid jne. See hakkas lõpuks natuke häirima. Aga no samas oli tore, kui arbuus ja kokteilid sulle ise kohale tuuakse, ilma et kuskile minema peaks:D

Ja rannas sai odava raha eest ratsutada, banaaniga sõita ja muidugi võis kõikjal näha lohesurfajaid.

Ööelu on selles linnas ka täitsa olemas. On palju erinevaid klubisid-pubisid. Rohkem nägi pubides vanemaid inimesi, aga oli ka paar päris head klubi ja pubi noortele. Üks neist, mida soovitada julgen, oli nt Hiltoni hotelli klubi:) Ja terve öö on võimalik iga maja eest tuk-tuk või roller saada, et järgmisele peole edasi sõita või koju minna.

1 KOMMENTAAR

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga