Roadtrip – 22.august – Montenegro (Bar)

Jõudsime omadega Bar'i! Ütlen kohe ära, et tegemist on hoooopis teistsuguse kohaga kui seda on Budva. Budva on Bar'i kõrval VÄGA räpane. Bar on aga tõeline kuurortlinn. Luksuslikud jahid, korras tänavad, poed, suurepärane vanalinn. Ma olen nii vaimustuses!

Parkisime oma autosuvila kesklinna parklasse, kus on merevaade. Kusjuures, see on odavam kui cämparid äärelinnades. Lihtsalt võtsime 24 tunni parkimispileti. Meile sobib! Õhtul, enne linnapeale minekut käisime magustoidukohvikus. See oligi kohvik, kus ei olnud mitte ühtegi soolast asja, vaid ainult magusad. Kõigil oli kriips kõrvuni, sest kõik asjad olid ülimaitsvad.

Õhtul peale väikest õhtusööki – värske kartul, heeringas muna ja sibulaga – läksime linnapeale. Kuna sattusime Montenegrosse täpselt Balkanimaade kuumalaine ajal, siis päeval liigub väljas üsna vähe inimesi. Öösel aga on isegi 10 aastased väljas, mis meie jaoks Eestis on mingismõttes tabu. Siin aga liiguvad nad vabalt, ilma vanemateta ja meeletu rahvamassi sees. Ma ei tea, mina oma last küll ei julgeks välja lubada kottpimedas ja sellise meeletu rahvamassi ajal. Igaljuhul. . kõik kohvikud, baarid ja asutused on avatud, inimesi lõbustavad tänavatel miimid, klounid ja niisama käsitöölised. Mõnus melu! Umbes samasugune, nagu Pärnu ranna promenaad soojadel suveõhtutel. Ööbisime siis sellises parklas, sellise vaatega :

See on siis peatänav päeval, seega nagu näha. . inimesi just murdu ei ole.

See on siis nende põhiõlu, Nik. Tal on tegelikult meeletult pikk nimi, aga isegi Montenegrolased ei viitsi seda välja kirjutada(nagu näha). See on õlu, mida müüakse kõikides kohvikutes, poodides jne. Seega ei ole nii nagu meil Eestis, et õlu konkureerib erinevate markidega. Ja muideks, mahl ja vesi on sama hinnaga mis õlu. Hmm.

.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga