Reisitrendid kosmoseturismist mängukohvrini

Uuemate reisitrendidega kursis olek mitte ainult ei kergenda reisimist, vaid muudab selle mõnikord suisa häbematult mugavaks. Loe, mida uut ja põnevat reisimaailmas toimub.

KOSMOSETURISM

Tahtsid juba lapsena kosmonaudiks saada? Sind erutavad märksõnad nagu kosmoseturism ja 0-gravitatsioon? See kõik ei pea unistuseks jääma – seda muidugi juhul, kui sul juhtub olema vaba 250 000 dollarit. Pärast aastaid ootamist teeb Virgin Galactic hetkel viimaseid ponnistusi ja täiendusi kosmosereiside programmis. Enam kui 600 (!) soovijat on end järjekorda  võtnud ning oodatakse, et kõik see jõuab turule juba sel aastal.

Et kosmosesse reisida, tuleb läbida spetsiaalne kolmepäevane treeningprogramm. Tippkiiruseks kosmosesse lennutamisel on enam kui 4200 km/h. Wannabe-astronaudid saavad lisaks elu suurimale reisikogemusele ka pääsu Virgin Galacticu sündmustele ja pidudele, mida korraldab ei keegi muu kui Richard Branson isiklikult.

Kõlas huvitavalt? Tutvu lähemalt: http://www.virgingalactic.com ja konsulteeri ühega 120st akrediteeritud kosmoseagendist.

 

UUS TASE LENNUMUGAVUSES

Lennufirmad teevad suuri pingutusi, et ahvatleda enda lendudele selliseid praeguseid ja tulevasi reisijaid, kes on küll nõus enam maksma, kuid ei soovi siiski lennata äriklassis. Üks, kes teiste seas enam silma paistab, on lennufirma JetBlue (USA), kes debüteerib juulis uue Premium-kabiiniga Mint.

Uuenduste hulgas on ekstralaiad istmed, kohendatavad massaažipadjad, üksinda reisijate jaoks privaatsust tagav liuguks, lameekraanteler enam kui 200 kanaliga ning mugavuskomplektid tema ja temakese jaoks, mis sisaldavad erinevaid hädavajalikke reisitarbeid. Muude mugavuste kõrval on lennupileti hinna sees ka spetsiaalselt koostatud menüü, väga kiire WiFi ning piiramatu tasuta jookide ja snäkkide valik (sh värske espresso). Lähemalt uudista http://www.jetblue.com/flying-on-jetblue/mint/.

REGISTREERI ISE OMA PAGAS

Lennufirmad teevad kõik, et kasutada ära mobiilsete tehnoloogiate ülikiiret arengut. British Airways testib elektroonilist versiooni, mis lubab reisijatel nutitelefoni appi vahendusel varustada oma pagas taaskasutatava sildiga, milles kajastub selle reisiinfo. Lisaks on kuulda uutest toodetest nagu Bag2Go ja Smart Bag Tags. Kõlab põnevalt!

 

LASTEGA PERED LENNUKIS ERALDI

Lastele võib lennukiga reisimine päris piinarikas olla ja nii mõnigi pisike võib oma kisaga pool lennukit vihaseks ajada. Lennufirmadel on lahendus: AirAsia ja Singapore Scoot on juba kolinud lastega pered lennuki tahaossa, luues seega ametlikult lastevabad tsoonid. See on kindlasti süvenev trend.

 

ÕHTUSÖÖK KOHALIKEGA?

Autentsed kohalikud kogemused on turistide seas järjest enam nõutud. Informatsiooni on rohkem kui iial varem ning see võimaldab reisijatel turistilõksudest hoiduda ja kohalikku ellu järjest paremini sulanduda. Selles tuules on loodud mitu internetilehekülge, mis jagavad infot näiteks selle kohta, kuidas turist saaks kohaliku elaniku kodus ööbida või näiteks temaga koos värskelt kodukoka valmistatud õhtusööki süüa.

Üks selline leht on EatWith (http://www.eatwith.com/), kust praegusel hetkel võib leida võõrustajaid enam kui 30 riigist. Kõik nad on läbinud range kontrolli ja on külastajatelt saanud laitmatut tagasisidet. Riikide ja pakutavate toitude valik on väga lai: näiteks saab Barcelonas tapase-õhtusöögi 62 dollari või traditsioonilise Iisraeli hommikusöögi stiilses Tel Avivi korteris hinnaga 33 dollari eest. Kõlab maitsvalt, eks?

 

TELEFON JA TOAVÕTI – KAKS ÜHES

Varsti pole enam vaja muretseda sellepärast, kas hotellitoa võti või uksekaart ikka turvalisest alles on. Hotelli sissepääsuks pole tulevikus vaja muud kui nutitelefoni, mis pakub hotelli sisseregistreerimist tekstisõnumi vahendusel ning laseb sind ka hotellituppa sisse.

Meist mitte kaugel Rootsi pealinnas asuv Clarion oli 2010. aastal maailmas esimene hotell, mis asendas neljakuiseks pilootprojektiks toavõtme NFC-tehnoloogiat toetava mobiiltelefoniga. Tänapäevaks on süsteem loetud hotellides ka kasutusele võetud, nende seas hotell Aloft New Yorgis Manhattanil.

Clarioni hotellis töötas süsteem nii, et kliendid said juba enne hotelli saabumist telefonile sõnumi, mis tagas nende hotelli sisseregistreerimise ja töötas kohapeal uksevõtmena. Samamoodi sai mobiiliga vormistada ka hotellist väljaregistreerimise. Alofti puhul töötab süsteem mobiiliäpina, mille kliendid alla laevad ja millega siis kõik vajalikud protseduurid sooritatakse.

Kui mobiiltelefon läheb kaduma, saab kõik ligipääsud distantsilt eemaldada ja teisele mobiiltelefonile uuesti väljastada. Nii ei saa autoriseerimata kodanikud varastatud või kaotatud telefoniga klientidele kurja teha.

Vaata videot, kuidas telefoniga hotelli registreerida: http://www.youtube.com/watch?v=e4d3NmO4-_k

 

SULLE HAKKAB LENNUJAAMAS MEELDIMA!

Kogu maailmas kerkib praegu uusi läikivaid ootesaale nagu seeni pärast vihma. Ooteaeg lennujaamades muutub sellega muidugi järjest mõnusamaks: näiteks sellistes paikades nagu American Expressi Centurion Lounge’id (liikmetele 50 USD, Platinum-kaardiga tasuta) ja Dallase lennujaamas asuv Fort Worth, mis pakub võimalust ooteaega suisa lamamistoolis või spaas veeta.

Edevamaks muutub ka Kuninganna terminal Heathrow lennujaamas, mis muuhulgas hakkab alates juunist vastu võtma ka Star Alliance lende. Kuninganna terminal positsioneerib end kui tuleviku terminali, kus iga nurga peal on kõrgtehnoloogilised ja muud mugavust suurendavad parendused. Näiteks spetsiaalselt kaetud fassaadiklaas, mis kaitseb liigse kuumuse ja ereda valguse eest, ning vormirõivastuses üle 70 keelt rääkivad reisisaatjad, kes aitavad sul lennujaamas navigeerida.

Tehnoloogilistest uuendustest meeldivad meile check-in-masinad, mis on kõikide lennufirmade peale ühised ja kust inimene saab oma pardakaardid ja pagasilipikud välja printida. Või turvakontrollimasinad, kus automaatselt skaneeritakse pardakaarte ja kus on suurem ala pärast turvakontrolli oma asjade kokkupakkimiseks. Kui sa tead juba turvakontrollis, mida enne lendu süüa soovid (valikus on näiteks Yo! Sushi ja veel mõned restoranid), saad oma soovi Twitteri kaudu edastada. Kui sa turvakontrolli oled läbinud, on eine juba ootamas.  Kõlab tõesti, nagu unistuste lennujaam?

 

PLAYLUGGAGE – NUTIKAS KOHVER

Sellest on küll räägitud, aga räägime veel, sest Eesti mees Hanno Remmel on oma mänguliste kohvritega juba paljude reisiharjumusi muutnud. Tema leiutatud Playluggage’i kohvrid on silmatorkavad ja lustakad ning nendega saab tegelikult ka mängida ja aega veeta.

Eri mudelitel on kaanele disainitud eri lauamängud, näiteks male, Hiina male, pokker, „Backgammon“ ja „Reis ümber maailma“. Lauamänguplaat ja muud mängulisad nagu nupud on magnetilised. Lauamänguta kaantel saab tahvlimarkeriga joonistada ja selle hiljem kustutada. Kohvrid on vürtsitatud kireva graafilise disainiga, lisaks saab igaüks disainida omale meelepärase kohvri e-poes.

Kuigi praegu toodetakse vaid käsipagasikohvreid, mõtleb Remmel aina uutele kohvritüüpidele. Tal on juba paberil muusikainstrumentide, rataste ja suusavarustuse joonised ning ta unistab Lego-kohvritest, millel saavad lapsed legodega mängida. Lisaks usub Remmel, et uus läbimurre võib toimuda just äriklientidega, kes soovivad kohvreid kas müüa või jagada klientidele kingitustena (just nii on toiminud nt Tallinn Airport GH ja Triobet).

Nutika käsipagasikohvri saad endale soetada siit: http://www.playluggage.com/e-pood

 

KASUTATUD

Travel + Leisure Magazine Online

Forbes

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *