Reis Algarve – Lõuna Portugali! 7. Päev 1

Viagem ao Algarve! Sétimo dia Seekordne äratus oli veidi varasem, kuna nüüd oli meil kuklas kellaaeg, mil pidime auto tagasi andma. Nii asusimegi suhteliselt vara (loomulikult hiljem, kui me algul plaanisime) teele Tomari poole. Tomar on armas väike linnake keset Portugali, kena kindluse ja nunnakloostriga: 12-16 sajandi arhitektuuriga ehitised, mis on ka Unescos arvel :)

Peale natukest tiirutamist Tomaris ja kindluses läksime edasi Fátima poole. Fátima on “kuulus” religioosse ilmutuse tõttu, mis leidis aset 1917 13. mail, mil 3 talupoja last nägid ilmutust “Virgin of Rosary” Rosary on siis Fátima linna pühak. Ühesõnaga nüüd siis paljud katoliiklased peavadFátima linna pühaks linnaks ja igal aastal külastavad Fátima´t palverändurid.

Enne sinna linna minekut olid mul ootused kõrged, et noh mingi vana stoori ja värki, et no khuul… aga kohale jõudes nägin, et see on vaid üks kommertsihunnik üksteise otsas, kust saab osta helendavat Jeesust! Masendav. Ma ei ole küll usklik, aga no sorri kui religioon on nagu püha siis võiks selle ka nii ju jätta, mitte rahaks teha. Kurb.
Igatahes, sõitsime edasi Fátima´st Coimbra poole, ning teepeal käisime veel läbi Batalhast, kus on kuulus Batalha klooster, mis on üks hilise gooti arhitektuuri näidistest. Klooster on ehitatud Neitsi Maarjale, Portugali võidu eest üle Castiliani 1385ndal aastal. Kloostri ehitamine võttis aega ligi terve sajandi, läbi seitsme kuninga valitsemisaja. Ehitamist siiski ei viidudki päris lõpule, kuna kuningas John III otsustas pigem tähelepanu pöörata Jéronimos kloostrile Lissabonis 🙂 Igatahes on see siiski väga ilus ja lahe.
Ja nii algaski meie viimane sõit – koju. Sõitsime esialgu siis ühikasse, laadisime autost asjad maha, sõitsime bensukasse, panime paagi täis ja andsime auto tagasi. Tööl oli sama tüdruk, kes tookord, kui me auto võtsime, ning ta isegi ei tahtnud autot näha, et kas see ikka korras on või ei ole! Naljakas…
Nii saigi meie tore-imelahe-superkhuul Algarve puhkus läbi 🙂

1 KOMMENTAAR

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga