2018 tuleb Türgi aasta 2

Võtsime kokku 2018. aastaks tehtud varajase tellija broneeringute statistika ning ennustame, et eestlaste lemmiksihtkohaks tõuseb järgmisel aastal taas Türgi. “Kõigist tänavustest puhkusereisidest neljandik on viinud Kreekasse ja ligi viiendik Türki, aga järgmiseks aastaks oleme juba täna broneerinud nii palju Türgi reise, et ilmselt saab sellest 2018. aastal nr 1 sihtriik,” märkis Go Traveli turundusjuht Anu Vane.

Reisiaasta jagatakse suve- ja talveperioodiks: kui talviste reisilemmikute tipus on Kanaari saared ja Egiptus, siis suvesihtkohtade seas on vaheldumisi valitsenud Kreeka ja Türgi.

“Varajase tellija soodustusega suveks tehtud reisibroneeringud näitavad, et pärast kaheaastast pausi on nüüd taas tulemas Türgi aasta. Kui tänavu suvel viis 40% eestlaste suvereisidest Kreekasse ja 29% Türki, siis 2018. suveks tehtud broneeringute seas on Türgi osakaal suurenenud 49%ni ning Kreeka langenud 26%le, ” lausus Vane.

Kokku oleme Türgi reise müünud umbes kolm korda rohkem kui mullu samal ajal. Kui samasugune müügiedu kestab, tõuseb Türgi tõenäoliselt esikohale isegi kogu aasta lõikes, mitte ainult suvereiside seas.

Puhkusesihtkohana ei olegi Türgile õigupoolest head alternatiivi, sest seal lihtsalt on kõik olemas – pikk hooaeg, palju erinevaid hotelle, head rannad, eurooplase maitsele hästi sobiv toit, palju atraktsioone nii lastele kui täiskasvanutele. Ühesõnaga saab sama raha eest Türgis palju rohkem väärtust kui kusagil mujal, hinna ja kvaliteedi suhe on niivõrd hästi paigas.

Väheoluline pole ka see, et Türgis on mõeldud igat sorti puhkajale – noorem reisija või lihtsalt soodsama hinna otsija leiab väga häid hotelle ka kolme-neljatärniste seast, aga on ka ülimalt luksuslikke ainult paaridele mõeldud hotelle ning tohutu territooriumi ja tegevuste valikuga perehotelle.

Tänavuse suvehooaja reisisihtkohtadest kolmas koht kuulus Bulgaariale (18%), järgnesid Küpros, Montenegro ja teised sihtkohad.

Kogu reisiaasta lõikes jäävad Bulgaaria ja teised suvised reisisihtkohad siiski tahapoole talvistest lemmikutest Egiptusest ja Kanaaridest.

Puhkusereisi sihtkohtade TOP 10
(2017. a reisid kuni tänaseni)

1. Kreeka
2. Türgi
3. Kanaari saared
4. Egiptus
5. Bulgaaria
6. Küpros
7. Tai
8. Araabia Ühendemiraadid
9. Montenegro
10. Maroko

2017. suviste reisisihtkohtade TOP 5

1. Kreeka
2. Türgi
3. Bulgaaria
4. Küpros
5. Montenegro

2018. suve prognoositav reisisihtkohtade TOP 5

1. Türgi
2. Kreeka
3. Bulgaaria
4. Küpros
5. Montenegro

2 KOMMENTAARI

  • Reisihuviline kommenteeris

    Mnjh, ime pole. Okei, on hunnik inimesi, kes Türgit nagu püssirohutünni kardavad, aga minul on sinna reisimisega ainult head kogemused olnud. Kokku olen seal viiel korral käinud ja nüüd viimasel kahel korral leidsin hotelli https://www.novatours.ee/puhkusereisid/turgi lehelt. Ekskursioone Eestis olles ette ära ei broneeri, sest mõnikord tuleb mingi hea pakkumine seal või otsustan alles hommikul, et tahaks just hotellis basseini ääres peesitada, mitte kuskil ringi konnata.

    • Nii on! Osa inimesi kardab, aga enamik naudib. Kui uut reisi plaanid, viska meie veebi ka pilk peale, näiteks https://gotravel.ee/kampaania/tuline-ja-toeline-turgi/. Meil on lisaks Novatoursile ka Tez Touri ja Kidy Touri pakkumised valikus, mis tähendab, et valikut on rohkem. Teinekord võid teiselt reisikorraldajalt hoopis soodsamalt sama hotelli saada, seepärast on hea võrrelda. Hinnad on meil samad, mis Novatoursist või Tezist otse ostes, nii et kaotada pole midagi. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *