Perereis koolivaheajaks planeeri varakult! 1

Kooliaasta on alanud ja õige pea on käes ka esimene koolivaheaeg. Kokku saavad lapsed koolitööst puhata kolm korda – sügisel, talvel ja kevadel. Millal oleks paras koolivaheajaks perepuhkust planeerima asuda?

KoolivaheaegVastus sõltub kõige enam sellest, mida pere ette võta soovib. Kui armastate omal käel reisida, tuleb näiteks lennupileteid ostes silmas pidada sama vana tõde nagu alati – mida varem, seda parem. Liinilendude puhul ei tasu lootma jääda viimase hetke pakkumistele. Kaugemad sihtkohad tasuks ette planeerida kuni aasta, Euroopa piires piisab paarist-kolmest kuust.

 

Mida varem osta, seda odavam on pilet

Samamoodi nagu lennupiletite hinnad pidevalt muutuvad ja enamasti ajas kallinevad, on tänapäeval dünaamilises muutumises ka laevapiletite hinnad. Reegliks on, et mida vähem on laeval jäänud vabu kohti, seda kallimaks muutub pilet. Näiteks Tallinki Rootsi kruiisi saab rohkem kui 50 päeva ette broneerides isegi vaid 20 euro eest reisija kohta, hiljem tõuseb hind kaugelt üle 30 euro.

Loomulikult tasub reisi planeerides silmad lahti hoida ka suurkampaaniate ajal, mis nii lennu- kui ka laevapileteid müüakse soodsamalt – näiteks Touresti mess veebruaris ja Osturalli, mis tavaliselt toimub aprillis ja oktoobris.

 

Valmisreis broneeri juba eelmisel koolivaheajal

Kui eelistate pakettreise, on tark kohe uue hooaja reiside müükitulekul broneering ära teha, sest koolivaheaja nädala reisid on alati esimesed, mis otsa saavad. Rusikareegel ütleb, et eelmine koolivaheaeg on viimane aeg, et broneerida reis järgmiseks koolivaheajaks – siis on veel lootust, et valikut jätkub ja saate otsustada just sellise hotelli kasuks, nagu meeldib.

Sügiseseks koolivaheajaks päikesereisi otsides olete hetkel juba hiljaks jäänud. Enamik Tallinnast algavaid otsereise on praeguseks viimseni välja müüdud ning lootma saab jääda vaid üksikutele äraütlemistele.

Kui aga ikkagi soovida veel sügisel kuhugi põnevasse paika sõita, võiks kaaluda näiteks mõnda Euroopa linnareisi – lennata kohale, rentida auto ja avastada ümbruskonda. Selliseid reise saab planeerida nii omal käel lennupileteid, autorenti ja majutust kombineerides kui ka reisibüroo abi kasutades, kes aitab kaasa mõelda ja marsruuti paika panna.

Valmisreisi eelistajal on praegu nutikas teha broneering hoopis jõuluvaheajaks ja kevadeks. Enamikus reisibüroodes kehtivad kuni augusti lõpuni talvereisidele varajase tellija soodustused, mis küündivad isegi kuni 40 protsendini tavahinnast.

Jõuluvaheajaks võib praegu leida ka soodsa pakettreisi, näiteks Egiptus, Tenerife või siis ka Tai, India ja kaugemad paigad – sõltub pere võimalustest ja soovidest. Kevadvaheaja sihtkohtade valikusse lisandub veel Iisraeli tuntud kuurort Eilat, kus saab perega nautida väga mõnusat rannapuhkust.

 

Populaarseimad perereisi sihtkohad on lähiriigid

Enamasti valitakse koolivaheaja reisi paljuski hinna järgi, mistõttu vaadatakse enim lähiriikide poole – Soome, Rootsi, Taani. Mugav ja lihtne on reisida nii, et võtta kaasa oma auto ja sõita paar päeva ringi. Kõigist põhjamaadest leiab palju lastele põnevaid teemaparke: näiteks Rootsis on Stockholmist mõistliku autosõidu kaugusel Kolmårdeni loomaaed, laste teaduskeskus Tom Tits Experiment, lisaks Stockholmi vaatamisväärsused nagu Aquaria veemuuseum, Junibacken ja Skanseni vabaõhumuuseum.

Alahinnata ei maksa ka lõunanaabrit Riiat, kuhu saab mugavalt isegi bussiga (edasi-tagasi pilet alates 30 €, 5–12 a lapsele 13,50 €, 13–18 a 24,70 €, hotellituba alates 45 eurost). Lemmikatraktsioon seal on muidugi loomaaed, kusjuures sügis on loomaaia külastamiseks eriti põnev aeg, sest suvel sündinud loomapojad on siis parimas mängueas. Hästi hoitud saladus on Riia tsirkus – ainus püsiv tsirkus Baltimaades. Veel on Riia külje all kena vabaõhumuusem; tubaseks tegevuseks passivad hästi päikese- ja nukumuuseum. Ka Jurmalas asuv Livu veepark on Riiast kiviga visata.

Väga soovitame ka Lapimaad – see on kaunis aasta läbi, kuid kõige erilisem jõuluajal. Lapimaale jõuluvana juurde korraldatakse rühmareise, aga kohale saab ka omal käel – lennuki ja rongiga või autoga. Tõsi, sõit tuleb pikk – ligi kümme tundi.

___________________________________

Fotod: Dreamstime,  Wikipedia
Artikkel on ilmunud ajakirjas Kodutohter (september 2013)

1 KOMMENTAAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *