Peldik! 15

Nüüd siis on käes see 6 kroonine õlu ja 7 kroonine laghman! Maitsesid küll head, aga apluse palk on seedehäired, kui püüda mitte vanduda ja enam-vähem viisakalt väljenduda. Lihtsalt öeldes olen pool ööd peldiku vahet käinud ja hommikusest kõrgemale mägedesse minekust ei tule ilmselt midagi välja. Tahtsin pisut enne matka algust aklimatiseerumiseks kuhugi 3000-40000 meetri vahele ronida. Aga nüüd hea, kui jõuan siit hotelli kolmandalt korruselt homme apteeki ronida.

Hea uudis on see, et äsja maandus Dušanbe lennuväljal ülejäänud matkatrupp: Aleks, Eno-Martin, Kaido, Põim, Helena, Jaanus ja Silver. Olime neile väikse bussi vastu orgunninud ja juba vuravad nad mööda lõbusaid mägiteid, läbi tunnelite ja ojade, Pamiiri suunas.

Täna õhtuks jõuavad nad Horogi, siit läheme ülehomme hommikul autoga 5 tundi Bachori külla, mis asub Pamiiri maanteest ca 25 km eemal, ja sealt alustame ülehomme ratsamatka Pamiiri mägedes. Juba teiselpäeval peame ületama 4629 m kõrguse Langari kuru. Edasi liigume Jašik Kuli (Yashik Kul) järve äärde ja sealt Afganistani piiri ääres asuva Zor Kuli äärde. Edasi vaatame loominguliselt, mis saama hakkab.

Kohalikud, kes sealtkandist olid äsja tulnud, rääkisid Ismailile, meie reisi siinsele organiseerijale, et vihmad on kusagil osa teed ära viinud, nii et ratsutades läbi ei pääse, vaid peab vaikselt jalgsi liikuma. Suur tänu, olen elu aeg karniisidel turnimist … armastanud! Igatahes käime katuseid mööda. Sõna “pamiir” ju maailma katust tähendabki. Kõrgeimad tipud on siin üle 7000 meetri.

15 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga