Ootamatu ajastus: Wizz Air avab suvel Tallinnast kaks uut lennuliini

Ajal, kui paljud lennufirmad on oma võrgustikku kokku tõmbamas, on Ungari odavlennufirma Wizz Air otsustanud laieneda ning paneb Tallinnast tööle kaks uut liini.

Firma alustab 2. juulil kolm korda nädalas lendamist Tallinn-Lviv ja Tallinn-Harkiv liinidel.

Varem on Wizz Air ka teatanud , et planeerivad jätkata lendamist ka mai keskpaigast Kiievisse ja juuni algusest Khuthaisisse. Täpne lendude alguskuupäev selgub lähiajal.

“Tegemist on suurepärase uudisega tänastes oludes, mis näitab, et lennufirmad soovivad liinidele tagasi tulla ja usuvad Eesti turu taastumisse,” ütles Tallinna Lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.

“Loomulikult tuleb uusi liine avades silmas pidada eriolukordade lõpetamisi, riigipiiride avamist ja riikide soovitusi reisimiseks, aga jää on hakanud liikuma ning me usume lendude järkjärgulisse taastumisse,” lisas ta.

Taastumine pole kiire

Tallinna Lennujaama liiniarenduse meeskord teeb igapäevaselt koostööd lennufirmade ja ministeeriumitega, et lennuliiklust esimesel võimalusel taastama hakata. Lennuliikluse taastamist vaadatakse kahe etapina.

Esimeses järgus on oluline taastada majandusele olulised ühendused, et saada Euroopa oluliste ärikeskustega otseliinid uuesti tööle ning pakkuda võimalusi ka mugavateks ümberistumisteks.

Teine etapp on seotud puhkusereisi sihtkohtade taastamisega, et pakkuda inimestele võimalusi reisida ning aidata sellega kaasa ka meie majutus- ja toitlustusasutuste tõusule.

“Täna usume, et taastumine ei saa olema kiire ja me jõuame 2019. aasta mahtudeni alles 2022. aastal,” nentis Pärgmäe.

Tänasel hetkel on Tallinna Lennujaamast võimalik lennata kolm korda nädalas Lufthansaga Frankfurti ja Belaviaga Minskisse. Aprillis taastas Finnair Tallinn-Helsinki lennuliini, mis alustas 1 kord nädalas ja järgmistel nädalatel on oodata lendude lisandumist liinil.

Allikas: raha.geenius.ee

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga