Omal käel Mallorcal 18

Oleme päris palju erinevatel maadel rännanud, aga ikka on tegemist olnud paketiga, mille üks või teine reisibüroo on paika pannud. Selle aasta jaanuaris siis esmakordselt otsustasime minna nii, et vahendajalt võtsime lennukipiletid ja hotelli. Ringi rändamine jäi oma parema äratundmise osaks...

Plaan oli hea… Sõidame autoga Riiga ja jätame selle siis nädalaks tasulisse parklasse. Aga teadagi, jaanuaris 2010 ei olnud puudust ei lumest ega külmast. Nii sõitsime küll autoga, aga ainult Pärnuni. Sealt edasi juba liinibussiga Riiga ja sealt edasi Ryanairiga ümberistumisega Bremenis Palmasse.

Kui lennuk maandus, oli juba pime. Ja nii suurt lennujaama nägime esimest korda. Ae! Kas keegi ütleks, kus siin need kohad on, kust broneeritud auto kätte saab???? No ei oska turvamehed ühtki keelt peale oma keele :S Aga kätte saime oma auto. Mitte küll sellise, nagu lepingus kirjas, aga olgu etteruttavalt öeldud, et olime oma nädalase kaaslasega väga rahul ja ehk ei olnud tema jaoks samuti kurnav meiega üle 1000 km maha sõita.

Peale nädalast Hispaanias sõitu sõitis mu kallis kaasa ka juba nagu “hull hispaanlane”, aga selleni oli esimesel öhtul veel tükk harjumist. Täiesti arusaamatu, miks peavad tänavad olema nii kitsukesed ja sellest tulenevalt ühesuunalised? Igal juhul – kohale me lõpuks jõudsime ja isegi autole leidsime hotelli ees tänaval koha.

Järgmisel päeval otsustasime jätta auto esialgu seisma ja minna uurima, kuhu me siis ikka sattunud oleme. Tegime pika tiiru linnas, enne unustasingi mainida, koht oli El Arenal. Siis mõtlesime, et käime öige bussiga pealinnas Palmas. Paistis pealinn ju meile üle lahesopikese kätte. See pealinnas käik võttis põhimõtteliselt kogu päeva ja nii sel päeval autoke seisma jäigi.

Palmas oli katedraal, mille olin endale kindlasti üheks vaatamisväärsuseks üles tähendanud. Aga vaadata oli seal ikka rohkem. Pidin igat kummipuud ja ahvileivapuud ikka käega katsuma.

Nädala jooksul sõitsime pea tervele saarele tiiru peale, aga ega kõike, mida oleks näha tahtnud, selle ajaga ikkagi ära ei näinud. Nimetan siin vaid mõned käidud kohad – Valldemossa, Soller, Sa Calobra, Lluck´i klooster, Formentor, Alcudia, Inca, Manacor, Arta ja veel palju-palju teisi suurepäraseid kohti.

Mallorca on üks kohtadest, kuhu kindlasti tahaks veel tagasi minna. Jaanuarikuus ei olnud vesi nii soe, et oleks kannatanud ujuma minna, päikest ikka saime oma rännakutel piisavalt. Ja nii paljud koopad, rannad ja mäed jäid ootama, et me neid veel avastama tuleks.

18 kommentaari

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Julgustükk on ise reis planeerida, ma ei saa aru kuidas siis see hotellide broneerimine käib jne.. Kuidas te auto juba broneerisite jne.. Helistasite Eestist Mallorcale või???

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Mis seal eelviimasel fotol on? Mingi koobas??? Muide viimane pilt on ka väga ilus 🙂

 • Marilin kommenteeris

  Olen isegi mõelnud Maroccole minekust. kuid iseseisvalt vist ei ole esimsel korral sinna eriti uljas minna:) Kahjuks aga meie reisifirmad väga kitsid Marocco pakkumistega… Pildid on vapustavalt kenad;) Kindlasti need teised kohad millest pikemalt ei rääkinu on ka väga huvitavad ja ilusad;)

 • Marilin kommenteeris

  Irw:D hommikune udupea:D Marocco ja Mallorca 2 erinevat kohta:D Häbi häbi häbi:D:D:D:DD:D:DD

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Irw.. häbi jah, MArilin 😀

 • Marilin kommenteeris

  Jah punastan nüüd pikalt:D

 • nele reilson kommenteeris

  mõnus lugu ja ilusad pildid 🙂

 • Ruth kommenteeris

  Tegelikult lennu ja hotelli ikka broneerisime vahendaja kaudu. Aga auto otsisin ja broneerisin küll ise läbi interneti. Ei ole keeruline, lihtsalt parima pakkumise saamiseks tuleb vaadata erinevaid firmasid ja see võtab natuke aega. Aga tasub kuhjaga ära ka 🙂

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Ma ei kujuta ette.. ma küll vist hakkama ei saaks 🙂

 • Marilin kommenteeris

  Kindlasti tasub omal auto ära…lähen ise sinna kunas tahan;) see 1000 korda mugavam ju;)

 • Ruth kommenteeris

  Nii on, Marilin. Tegin enne üsna põhjaliku kodutöö ja meil ei olnud sugugi keeruline oma puhkust sisustada nii, nagu me seda ise soovisime.
  Siiri – Jah, eelviimasel pildil on Draakoni koopad. Oleme mehega mõlemad tõelised koobaste fännid – Mallorcal käisime kolmes erinevas koobastikus. Rohkem lihtsalt ei jõudnud, sest vaadata oli seal väga ja väga palju.
  Esimesel pildil on meie hotellike; teisel pildil kaktus, mis minu kodus kasvas umbes minuga ühepikkuseks enne kui õnnetus ta hukka saatis; kolmandal pildil on Palma katedraal; neljandal Macia Battle veinikeldri välisvaade; siis kolme järgmist pilti ma millegipärast täna ei näe; siis koopad ja lõpuks lihtsalt üks rannajoone vaade 😀

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Mis õnnetus siis kaktusega??? Kiisu pissis peale???

 • Ruth kommenteeris

  Ei! Lugu palju tõsisem 🙁 Unustasin veekeedukannu enne reisule minekut seinakontaktist välja tõmmata. Kann läks ise tööle ja põhjustas põlengu. Õnneks hakkas suitsuandur tööle ja naaber kuulis, kutsus tuletõrje ja suurem kahju sai ära hoitud. Täielikult hävis ainult köök. Aga siis olid ju need 30 kraadised külmad ja tuletõrjujad õhutasid tube ja lihtsalt külm näpistas kaktust nii kõvasti, et see külmus ära. Nagu kõik teisedki mu toalilled. Aastaga olen paljud saanud uuendatud, see kaktus on aga ikka veel puudu 🙁

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Oh taevas… Heaküll.. tühja lilledest.. hea, et kodu ikka enam-vähem alles.. Kas kindlustus oli vähemasti kodu peale tehtud?

 • Ruth kommenteeris

  Korras ikka nüüd juba:) Haavad lakutud ja nagu näha – uus reiski tehtud. Seekord küll palusime ämma koduhoidjaks 🙂

 • Siiri Kuus kommenteeris

  🙂 Tark on.. Aga kindlustus aitab ka ikka palju.. Kui laenu pole, siis korterikasko ja see hüvitab 100% tulekahju hävingu korral! Isegi vist lille maksumuse.. vat ei oska öelda

 • nele reilson kommenteeris

  jube ikka… tuled reisilt ja selline halb üllatus ootamas 🙁

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Tore lugu, ainult su kaktusest on kahju, usun et saad uue ühel heal päeval 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga