Ohrid- Makedoonia pärl

Täpselt nädal tagasi nautisin ma mõnusat suvepuhkust Makedoonias, täpsemalt Ohridis. Kuna see linnake jättis minule kustumatu mulje, tahaksin oma elamust ka teistega jagada ja julgustada kõiki Ohridi külastama!

Seiklus algas juba enne Makedooniasse jõudmist, kuna otsustasime kõigepealt lennata Tallinnast Serbia pealinna Belgradi. Shoppasime ja kohvitasime Belgradis terve päeva ja seejärel liikusime ööbussiga edasi Makedooniasse. Bussisõidule kulus ligikaudu 13 tundi, kusjuures meil õnnestus ühte bussi jagada illegaalidega, mistõttu kulus meil piiripunktil palju kauem aega. Päris tore elamus oli keset ööd Serbia piiril bussist välja ronida, bussi ette koos illegaalidega rivvi võtta ja oma kohvri sisu politseile ette näidata. Aga ma pean ütlema, et ilmselt oli see üks haruldane juhus, sest nii palju kui mina kuulnud olen, ( ja ühtlasi ka teist bussireisi arvesse võttes) läheb tavaliselt piiriületus kiirelt. Nii et valiksin ka uuesti tagasi Makedooniasse minnes sama teekonna.

Nüüd siis räägiksin pikemalt Ohridist. Minu jaoks on Ohrid kõige ilusam ja romantilisem linn Euroopas. Ma julgen väita, et Pariis kahvatub selle linnakese kõrval! Linn on täis ajalugu! Vanad majad, munakivist kõnniteed, kitsad tänavad, pisikesed kohvikud-restoranid, värvilised lilled, rohelised pargid, ajaloolised kirikud- kõik see on omane Ohridile. Linn on ka UNESCO maailmapärandite nimistus. Ohridis on üle 360 kiriku, kõige erilisem neist on ehk Püha Kaneo Johannese kirik, mis asub keset mäge ja mille juurest avaneb hingemattev vaade linnale ja Ohridi järvele. Ohridi järve ümbritsevad mäed ja üle järve paistab Albaania riik.

Linnas on väga palju restorane ja kohvikuid, milles saab vähese raha eest head sööki ja jooki nautida. Õlle maksab restoranis umbes 1 euro ja erinevad kokteilid jäävad ka 1-2 euro kanti. Korraliku kõhutäie võib saada juba 3-4 euroga. Üheks lemmikpaigaks kujunes üks Albaania jäätisekohvik. Kohalikud ütlesid, et Albaania jäätis on maailma parim jäätis. Ei vaidle vastu!1 euro eest saime kohvikus 3 palli maailma parimat jäätist, suure cappucino ja vee. Mida Eesti kohvikus 1 euro eest saab?:D

Ühesõnaga, kui näete sooduspakkumisi Makedooniasse või kas või lihtsalt lende Belgradi, ärge jätke juhust kasutamata! Ma usun,et igaüks leiab sealt kaugelt Ohridi järve äärest endale midagi, mis igaveseks meelde jääb:)

Oma jutu illustreerimiseks lisan mõned pildid ka.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga