Nzulezo – teivasküla Ghanas 8

Vesiste teemade jätkuks. Kellele vihmaperioodi ajal Accra tänavatel suplemine piisavalt elamusterohke ei tundu võiks ette võtta retke Ghana Lääne-Regiooni – nimelt seal, üpris Elevandiluuranniku piiri lähedal on keset järve väga ehe teivasküla puidust tänavatega. Vihmaperioodi ajal küll järve vesi tõuseb ning sellega seoses mõni tänav peitub vee alla, kuid kohalikke see palju ei morjenda – saab ju sõbra poole minna alternatiivselt paadiga.

Ainuke viis sinna külakesse pääseda on tunni aja kestune paadisõit. Samal ajal kui paadipoiss toikaga vesiliikurit mööda järve edasi lükkab saab reisija end füüsiliselt aktiivne hoida paadist vett välja kühveldades. Pean siinkohal mainima, see tegevus on rangelt soovituslik.

Tähelepanelikumal vaatlemisel selgub, et ehedas Aafrika külakeses on väga hea mobiililevi ning külaelanike riietumisstiil ei ole ka just “traditsioonoline Afrika” mida võiks eeldada

Nzulezosse – nii on teivasküla nimi – sõitmiseks saab mehitatud paadi rentida rannakülast Bejin’ist. Et  Bejin Accrast üpris kaugel on, sõitsime sinna juba päev varem ning veetsime öö ontlikus teivastele ehitatud rannaresordiks, mida kutsuti “Steve’s Place”  Tuba 10 Ghana Cedit ehk umbes  5 eurot ning 40 Cedi ehk 20 Euro eest sai enda käsutusse terve 4 toalise resordi majutamaks nii palju külalisi kui parasjagu tuju. Luks värk või mis?

8 kommentaari

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Aafrika kohalik Veneetsia 🙂

 • Maarja Puniste kommenteeris

  Kui ma peaksin valima, millisesse Veneetsiasse läheksin, valiksin ka kohe kindlasti Aafrika oma:)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Oi kui ponks noormees kohe esimesel pildil 🙂

 • Siiri Kuus kommenteeris

  hahahhaaaa.. vee kühveldamine rangelt soovituslik 😀 Arvata jah 😀
  Kas seal krokodille ka oli?

  • Ethel Köök kommenteeris

   Meie ühetgi krokodilli ei näinud aga hoiatati et pärastlõunal olevat liikvel jah.

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Jäi ütlemata, et minu jaoks uskumatu- mobiililevi väga hea :O ?!

  • Ethel Köök kommenteeris

   Jah, telekommunikatsiooni äris on siin kõva raha ja mobiililevi leiab siin ka kõige uskumatutest kohtadest. Seal samas külas jäi silma poisike – endal polnud riietki seljas – vaid rätik ümber keha aga tänava otsas ja helistas…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga