NÜÜD SAAB Tartust Tallinna 45 MINUTIGA!! 3

Eile, 27. veebruaril kell 23:45 alustas Estonian Air regulaarlende Tallinn -Tartu liinil. Uuel liinil lendab 33-kohaline SAAB 340 lennuk, lennuaeg on 45 minutit.

„Estonian Airi jaoks võib rohkete rahvusvaheliste ühenduste kõrval sellise lühikese lennuliini avamine olla üsna väike samm, kuid Tartu ja kogu Lõuna-Eesti inimeste jaoks on see väga oluline, sest hõlbustab tunduvalt meie liikumisvõimalusi,“ lausus Tartu abilinnapea Margus Hanson Tartu Ülenurme lennujaamas toimunud avalennu pidulikul vastuvõtul.

“Varahommikune väljalend Tartust võimaldab suunduda jätkulendudele erinevatesse Skandinaavia ja Euroopa linnadesse ning saabuda sihtkohta tööpäeva alguses. Hilisõhtune tagasilend loob head lennuühendused erinevatest otselennu sihtkohtadest Tallinnasse saabuvatelt lendudelt, et reisijad jõuaksid sama tööpäeva lõpuks koju tagasi,“ lausus Rauno Parras, Estonian Airi kommertsala asepresident.

Avalennul Tallinnast Tartusse, mis oli viimase kohani välja müüdud, lendas põnev Tartu korrakaitseametnikest koosnev reisiseltskond, kes kasutas pühapäeval Tartus ja Tallinnas liiklemiseks erinevaid ühistranspordiliike ning lõpetas oma ettevõtmise, koondnimega „Toome ära 2011“ (toome lennuki Tartusse), uue lennuliini avamise tähistamisega Tartus Ülenurme lennuväljal. „Ettevõtmise eesmärgiks oli juhtida tähelepanu ühistranspordiga liikumise eelistele,“ selgitas Ottomar Virk, Tartu korrakaitseametnik. „Läbisime tänase päeva jooksul ligi 450 kilomeetrit ning säilitades kogu teekonna vältel täieliku liiklusturvalisuse saime mõnusalt puhata ja ühiselt aega veeta. Lisamata ei saa jätta ka seda, et tänu Estonian Airile ja Tartu lennujaamale lisandus täna õhtul ligi 150 kohta Euroopas, millistest on nüüd võimalik õhtuks Tartusse koju või vara hommikul Tartust külla lennata. Seega, Tartus näeme!,“ lisas Virk.

Lennugraafik Tartu-Tallinna liinil

Väljumine Saabumine
Esmaspäev, teisipäev, kolmapäev, neljapäev, reede, laupäev OV610 Tartu 5:30 Tallinn 6:10
Esmaspäev, teisipäev, kolmapäev, neljapäev, reede, pühapäev OV609 Tallinn 23:45 Tartu 0:30 (+1)

Tartust lendu alustavale reisijale, kes jätkab reisi Tallinnast Estonian Airiga, maksab Tartu-Tallinna piletiosa 23,97 eurot. Ainult Tartu-Tallinna lennu ühe suuna piletihind algab Estonian Airi kodulehelt ostes 27,6 eurost, kuid võib muutuda olenevalt lennu täituvusest. Tallinnast Estonian Airi jätkulennult Tartusse suundujatele maksab Tallinna-Tartu piletiosa 27 eurot.

3 kommentaari

  • kadri kommenteeris

    See on nüüd küll hea uudis,kuna omal tihti vaja tallinna ja tartu vahet käia siis tuleks mingiaeg ka see võimalus ära proovida:D

  • Siiri Kuus kommenteeris

    wow.. lahe.. Ehk saan lõpuks lennata 🙂

  • Reemet Ruuben kommenteeris

    Tore on see, et ka Eesti-sisene lennuliiklus toimib kahe meie riigi suurema linna vahel:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga