Nomaadimängud! 2

Sel aastal toimuvad Kirgiisias, Õsõk-Köli järve kallastel III rahvusvahelised nomaadimängud. Siia on kohale tulnud tohutu meediameeskond. National Geographicu, BBC ja Aljazeera kõrval on kohal ka Kanal 2 võttegrupp ehk kaks kanget.

Võistlejaid on üle 1500 inimese 66lt maalt, teiste hulgas ka paar eesti maadlejat. Väga suurte delegatsioonidega on kohal kasahhid, usbekid, turkmeenid, venelased, afgaanid, hindud, ameeriklased, üllatuslikult ka ungarlased.

Võisteldakse erinevates ratsutamisega seotud aladel, vibulaskmises, maadlemises, mõttemängudes. Kõige populaarsem on kindlasti mäng kok-boru, see on üks põnev ja natuke jõhker mäng, kus kaks võistkonda püüavad vastase väravasse… Jah, väravasse ei aeta mitte palli, vaid… Kes õige vastuse ütleb, nende vahel loositakse välja nomaadimängude nokamüts Teedu ja Kristjani autogrammidega.

Olin siin ka eelmistel mängudel kahe aasta eest – asi on sel korral ikka tohutult mastaapsemalt ette võetud. Avatseremoonia oli tõesti võrratu etendus, kus areenil oli üle tuhande esineja, sajad hobused, kaasaegne tehnika. Osalesid  Kirgiisi, Tatarstani ja Türgi presidendid, üllatuslikult ka Ungari peaminister Victor Orban, täna saabub kohale veel Kesk-Aasia riigipäid.

Mängud kestavad siin kuni 8. septembrini, järgmised rahvusvahelised nomaadimängud korraldatakse aga juba Türgis ja neist tahetakse teha turgi rahvaste väikesed olümpiamängud.

KÕIKI “KAHE KANGE” REISIMULJEID LOE SIIT »

Ülal ja all Teedu ja Tiidu telefoniklõpsud avatseremooniast!

 

2 KOMMENTAARI

  • Väravasse aetakse kitse korjust.

  • Ruth kommenteeris

    Olen ka siit jälgimast mõned päevad eemal olnud, aga täna võtan kõik vahelejäänud päevad tasa teha. Kok-boru on nähtavasti päris hull mäng. Väravasse aetakse kitse või vasika rümpa (korjust; lihakeha).

1 Trackback

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *