New York, Manhattan 10

Aasta 2008-2009 veetsin ma Ameerikas. Minu meelest must visit riik. Kogu see kultuur ja elustiil, mis seal on, on lihtsalt super minu meelest. Ning minu vaieldamatu lemmik seal on New York city. Ma ei jõua ära oodata, millal sinna tagasi õnnestub minna. Räägin siis oma tegemistest New Yorgis.

Esimest korda sattusin sinna linna neljandal või viiendal päeval. Meid viidi linna ekskursioonile. Esialgu ei saanud ma mitte midagi aru, kõik oli võõras ja nii plaju sigimist-sagimist ümberringi, et ei julgenud 5th avenüült kõrvale astudagi, kuna kartsin lihtsalt ära eksida. Kuna meil oli kokkusaamis aeg kokku lepitud, siis hilinejaid ähvardati sellega, et nad peavad takso võtma ja ise tagasi ülikooli saama. Mina ei kavatsenud sellega riskida nng seetõttu veetsin oma kolm-neli tunnikest kuulsal 5th avenüül. Külastades sealseid poekesi ning loomulikult olles õige turist, ostsin suveniire.

Kuna olin Ameerikas lapsehoidja ning mu pere elas umbes 1,5 tundi New Yorkist lõuna pool, siis hakkasin seda imepärast linna igal võimalusel külastama. Kohtusin seal teise Eesti lapsehoidjaga, kellega pidevalt suurlinna võlusid nautimas käisime ja seekord juba igal pool Manhattanil ringi seigeldes. New York minu jaoks piirdubki Manhattaniga, kuid ma ei kahetse, ainuüksi seal on nii palju tegemist, et kõike ei jõua näha ega teha kahe päevaga nädalavahetusel.

Mäletan, et otsisin internetist meeldivate poodide aadressid ning jälle Suurde Õuna sattudes käisime ja vaatasime need üle. Kuna oleme tüdrukud, siis loomulikult ei saanud suurlinnas ilma shoppamata hakkama. See oli alati meie üks põhitegevustest seal. Loomulikult ei saanud me ilma Central pargita. Ka seal käisime päris tihti istumas ning loodust keset suurlinna nautimas. Korra tahtsime talvel sinna Central pargi luiväljale uisutama ka minna, aga no sabad olid ikka mega pikad ei ei viitsinud lihtsalt oodata nii kaua.

Samas on väga tore igasugustes kohvikutes istuda, eriti suvisel ajal, siis on osades ka õues istumise võimalus. Vaatad kuidas inimesed ümberringi sagivad ja naudid oma kokteili ja sööki või snacki. Ja kohvikuid ning söögikohti leidub Manhattanil pea igal pool, nendest juba puudu ei tule. Igale maitsele peaks midagi leiduma sellise suures ja kirjus linnas.

Hetkel mõtlen küll, et tahan sinna tagasi minna. Ma ei tea, kas suudaksin selle melu sees elada, aga seal aeg-ajalt käia ning aega viita on minu meelest super.  Vahel on ikka tore vaadata filme ja siis avastada, et näe selle tegevus toimub Manhattanil ja näe, ma olen seal isiklikult, täpselt selles kohas, käinud. Ning inimesed ei ole kadedad komplimente tegema. Nii mõnigi kord juhtus, et noormehed tänaval lihtsalt teretavad ja soovivad kena päeva või ütlevad sulle paar ilusat sõna. See teeb meele kohe rõõmsaks. Kahju, et meil Eestis nii pole.

Ei hakka juttu väga pikaks ajama, kui meenub veel mõningaid huvitavadi seiku kirjutan sellest edaspidi. Hetkel aga lõpetan ning loodan, et meeldis.

10 KOMMENTAARI

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Vapustav suurlinn 🙂

 • Debi kommenteeris

  mulle hullult meeldib, et kogu selle kisa-kära keskel saab ka nautida sellist mõnusat oaasi keset suurlinna nagu on central park…

 • Marilin kommenteeris

  Tahan ka sinna;) aga Pildid on vägevad….Ma ei kujuta ette kui suur su pildipagas on:P

 • Debi kommenteeris

  pildipagas on jah suuuuur…ei jõua mälupulki enam nii palju osta, kui pilte tuleb:D:D

 • Maarika kommenteeris

  Mina käisin 2009 Miamist tookordse suurima kruiisilaevaga Ida-Kariibi kruiisil. Sealt tulles lendasime New Yorki, kus kolasime ringi viis päeva. Väga äge oli ka suurlinna ümbrus. Tegime kruiisi väikelaevaga ümber Manhattani. Käisime praamiga ära mustade linnaosas. Tasub tõesti ära käia, kuigu ma pole suurlinnade fänn.

 • Debi kommenteeris

  tahtsin ka väga Miamisse minna, kuid ei õnnestunud. loodan, et järgmisel korral läheb paremini..

  • Maarika kommenteeris

   Esimesel pilgul tundub Miami nii mõttetuna, suured pilvelõhkujad, ookeani taustal, aga seal on mingi võlu, mis kutsub tagasi. Augustis lähme maailma suurima kruiisilaevaga Allure of the Sea Lääne- Kariibi kruiisile, siis jälle Miamisse, otsustasime seekord võtta Miamis auto ja sõita ringi Floridal. Eelmine kord saigi kohe peale kruiisi lennatud New Yorki.

 • Anu kommenteeris

  wow…ega tõelise ettekujutuse kohast saabki just nii seal korduvalt käies ja omapead ringi seigeldes…igal juhul tundub, et su elu oli seal tõeliselt põnev 😀

 • Terje kommenteeris

  New York on mu unistustelinn! Lihtsalt võrratu koht, tohutult ilusad pildid on ka 🙂

 • Debi kommenteeris

  aeg ajalt NY külastades on seal väga hea viibida, kuigi suurlinnas elamist ma ette ei kujuta..kuigi samas, võib ka see väha meeldiv olla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *