Mongooliast Etioopiani – erinevad Facebooki lehed 1

Meie maailmarändurid on Facebookis avanud mitmeid huvitavaid lehti, mis pühendatud eriliste reisisihtidele ja huvitavatele kultuuridele.

Näiteks teab Tiit Pruuli meile Mongoolia lehel vesta sellest, mis on Naadam, kes on Dakhid ja kuidas tekivad Ovood. Tänasest on ka üks seiklusreisigrupp teel Mongoolia poole, et osaleda sealsetes pidustustes ning seigelda mõõtmatutes steppides.

Mongoolia iseloomustamiseks on kirjutatud: teed on kohutavad, mugavused pole kiita, WC algelised. Linnades on sagedased elektrikatkestused, sooja vee ja kütte piirangud. Seda kõike korvab aga kohalike külalislahkus, sõbralikkus jaabivalmidus.

On ütlus, et Mongoolias võid ühel päeval tunda kõiki nelja aastaaega ja see ei olegi väga vale. Valmis tuleb olla nii vihmaks, Kobi kuumuseks kui jahedateks öödeks.  Juuli on kohalikele muidu ikka suvekuu! Päikesekreem, peakate, sääsetõrje ja vihmakeep on olulised esemed reisikotis.

Arne Uusjärv kirjutab aga oma Etioopia lehel enda elust hõimus, salapärastest Omo oru rahvastest ja paljust muust huvitavast. Iseloomustus fännilehe juures sõnab: Aafrikas on üks eriline maa – Etioopia. Inimesed, kes on seal käinud, ihkavad sinna tagasi oskamata selgitada täpset põhjust. Siinsele lehele võiksime koguda infot, reisijutte ja pilte Etioopia kohta ning püüaksime vastata ka seda omapärast maad puudutavatele küsimustele.

Kellele aga üksikud piirkonnad väheks jäävad, võivad uurida, kuidas eestlased ümbermaailma reisidel käivad ning ehk ka enda jaoks veidi julgust ja inspiratsiooni ammutada. Muide, õige pea on ka tuntud laulu- ja pillimehed Jaan Tätte ning Marko Matvere seilamas nelja tuule poole. GoMaailm pakub 15 õnnelikule võimaluse teha Tallinna lahel nende katamaraaniga paaritunnine proovisõit/lõbusõit ning omal käel järgi proovida, mis tunne on seilata alusega, mis õige pea ümber maakera sõidab. Vaata lähemalt SIIT

1 KOMMENTAAR

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga