Mitmekülgne Varssav 2

Sel kevadel veetsin nädal aega Varssavis, mis oli küllaldane aeg, et avastada, et Varssav pole ainult sotsialistliku arhidektuuri hea näide, vaid ka kunstiline Praga linnaosa ja kauni vanalinnaga suurlinn. Et avastusretki tegin tihtipeale just jalgrattal, oli minu reis eriti kiire, mõnus ja nauditav!

Kuigi võiks arvata, et aprillis on Poolas veel küllaltki külm, siis minu auks juhtus olema esimene päikseline nädal sel kevadel Poolas. Nädala veetsin Agrykola hostelis, kus lisaks majutusele kuulus asja juurde ka toitlustus, mis oli lihtne, aga üsna hea. Välja arvatud mõned poolapärased üllatused nagu pasta maasikajogurtiga või pasta kohupiima ning kaneeliga. Niisiis asja kallale.

 

See kuulus kunstiteos on osa pargist, mis asub Agrykola hsoteli kõrval. Lisaks vaimukatele siltidele leiab pargist ka purskaevu, modernse kunsti muuseumi ja väga õdusa restorani.

 

 

Minu kogemuste kohaselt on kõige mugavam transpordiviis rattasõit. Rendirattaid leiab kõike olulisemate kohatade lähedusest. Hind on taskukohane, aga enne kasutama asumist tasuks endale enne Internetis kasutajakonto teha, sest kohapeal võib selleks päris palju aega kuluda. Minul ja sõbrannal umbes tund aega, et telefoni teel keerulisi operatsioone sooritada.

Praga rajooni võlude hulka kuulub kunstihõnguline keskkond ja üsnagi muljetavaldav tänavakust. See grafiito on alles algus!

 

 

Varssavit kaunistab ka Visla, mille kaldal on võimalik jalgrattaga sõita, kala püüda või niisama päikesepaistet nautida.
Või siis õlut juua.
Praga rajoonist võib leia nii põlenud maju, mida pole aastakümnete jooksul korda seatud, kui ka igasuguseid kujukesi.
Poolale omaselt on igal pool nii kirikuid kui kiristlikke kujusid.
Ja samas juhtusime ka pulma pealt nägema.
Varssavi ülikooli ümbrus on väga kena, eriti raamatukogu juures paiknev aed, kus võib erinevatele üritustele peale sattuda. Mina ise juhtusin tudengite kontserdile.

Lisaks on raamatukogu katusel metallist tee tehtud, mis viib läbi katusel laiutava aia, mis on juba iseeneses päris äge vaatepilt. Pluss siis vaate linnale.

Ja nagu mainitud ei puudu Varssavist ka kaunis vanalinn.
Samuti leiab rattaga kaugemale sõites viikingilinna või siis põnevaid jõeäärseid kohti.
Ja muidugi kohtab palju sovietistlikku arhitektuuri, mis linna äärest ääreni kaunistab.
Ja selle maja 30. korruselt avaneb täpselt selline vaade:
Ja selline:
Lisaks kõikidele vaatamisväärsustele on Varssavis alati tegevust. Olgu tegu siis juhuslike üritustega või planeeritud kontserditega. Nädala aja jooksul jõudsin käia laternate õhkusaatmisel, ukraina folkbändi Atmasfera kontserdil kui ka reggae-üritusel. Kunagi ei jää tegevusest puudust, olgu siis ööeluga või päevaste ettevõtmistega!
Soovitan kõigil minna avatsama just Varssavisse, mis on nii lähedal, aga samas väga huvitav ning mitmekülgne. Omast käest tean, et Simple Expressi ning Ecolinesiga on võimaliik saada sinna väga soodsalt, kuigi mitte eriti kiirelt. Õnneks on Simple Expressi bussid muutunud väga mugavaks ja pakuvad erinevaid meelelahutusi nagu iga istme külge kirjutatud video- ja muusikamängijad ja Internet.

 

2 kommentaari

  • Margit kommenteeris

    Väga põnev ja mõte kasutada rendi rattaid. Poola on üks mu lemmik maa, mida sooviksin külastada.

  • Laints kommenteeris

    Mul on Poola ka üks lemmikriike, paljud millegi pärast ei paista mõistvat, miks Poolasse minna. Aga seda rattarenti soovitan küll väga soojalt, nii lihtne ja kiire ringiliikuda ja odavam kokkuvõttes kui ühistranspordiga sõit!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga