Milanos couchsurfingut tegemas

26. oktoobril asusin Baselist rongiga teele Milano suunas. Juba rongis muutus reis väga ootamatuks, kuna mu reisikaaslane Tallinnast ei saanud ühineda, sest Ryanair tühistas oma lennu. Niisiis ei jäänud mul muud üle kui üksinda uuele linnale ja uuele kogemusele vastu minna.

Esimesel õhtul alanud ootamatused ei lõppenud vaid reisikaaslase kaotamisega. Jõudnud Milanosse, pidi mu vastuvõtja Rafael mulle metroopeatusesse vastu tulema. Saatsin sõnumi, et olen kohal ning ta avastas, et ei näe mind siin ja arvab, et olen valesse peatusesse sõitnud. Mitte ainult õhtune aeg aga ka telefoni aku tühjenemine suurendasid minu paanikat sellist uudist kuuldes. Siiski proovisin teisest metroo väljapääsust väljuda, et ehk olen sattunud valele poole ja minu õnneks nõnda oligi. Mis tähendas, et sain ülirõõmsalt teele asuda Rafaeli kodu poole.

Esimesed päevad avastasin Milanot ja selle ümbrust. Kindlasti soovitan külastada Cairoli kindlust (muuseumid 3 euri täiskasvanule) ja Duomot. Milano pakub ka palju võimalusi väljas söömiseks, näiteks on palju nn. söö-palju-tahad kohti, kus maksad joogi eest ja võid endale aga lisa portse võtta. Ma ise külastasin sellist kohta nimega Maya, kus jook pluss söök maksid 9 euri inimese kohta. Samuti tutvusin lähemalt Bergamoga, kus lisaks idüllilisele keskkonnale taaskord sain itaalia kulinaariat nautida. Sõitnud mägirongiga Bergamo vanalinna (hind 1.25), leidub seal palju häid ja pisikesi pagari ning pizza kohtasid, kuhu tasub sisse astuda. Veelgi ilusama vaate osaliseks sain Comos, mis asetseb järve ääres ning, kus saabs amuti rongiga pätis kõrgele mäkke sõita, et ümbritsevast korralik ülevaade saada (edasi tagasi sõit täiskasvanule 5.50). Lisaks on Comos üliarmsad kirikud ja kaunid-kaunid ehitised lihtsalt üksteise otsa ehitatud.

Lähemalt couchsurfingust – tegu on siis sellise ideega, et ööbid kellegi pool, kellega oled kokkuleppinud, millal ja kaua sohvale magama tuled ning kellega on huvi suhelda. Niisiis minagi otsisin endale pikalt õiget öömajaandjat, kuni õige leidsin, kellega ajaveetmine tore tundus. Meil oli väga hea läbisaamine, tegime õhtul üksteisele süüa ja vaatasime koos animet (ühised huvid tulevad sofa otsimisel ilmselt ainult kasuks). Reisi algul ühines meiega ka teine couchsurfija, tüdruk Taist, kellega sai samuti väga palju nalja, sest mina hakaksin täitma tõlgi rolli tema ja Rafaeli vahel. Viimase inglise keel pole nii hea ja tai tüdruku hääldus pole väga korralik, seega ei jäänud mul muud üle kui kõike neiu öeldut Rafaelile ise korrata. Mew oli muidugi väga hämmeldunud ja kohati solvunud, et Rafael temast aru ei saa. Siiski väga lustakas seltskond ühesõnaga. Polnud kunagi varem sellist reisimistiili proovinud, väike kartus oli küll sees aga tulemus oli super mõnus puhkus.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga