Mida teha Hamburgis?

Varasuvine linnareis on niisamagi hea mõte, aga veel toredam on ühendada see mõne põneva kultuurisündmusega. Toome sinuni Nordica kultuurisoovitused Hamburgis.

Reisi kampaaniahinnaga!

Nordica lendudel kehtivad 26.–30.04 väga soodsad kampaaniahinnad, nii et planeeri reis kohe!

 

BALTIC SOUL CITY WEEKENDER

http://www.baltic-soul.de/
20. ja 21. mai

Baltic Soul Weekender on iga-aastane üritus, mis toimub Saksamaal. Baltic Soul Weekender viib külastajad teekonnale, mis tutvustab viimaseid aastakümneid iseloomustavaid muusikastiile. Neljal tantsupõrandal kõlabsoul-, funk-, soulful house- ja diskomuusika. See on Saksamaa ainus nädalavahetusüritus, millel pakutakse võimalust festivalipaigas ööbida.

THEATER DER WELT HAMBURG 2017

http://www.theaterderwelt.de/en/
25. mai – 11. juuni

Theater der Welt 2017 toob vaatajateni 45 etteastet maailma eri paigust. Hamburgi tulevad kokku esinejad igalt mandrilt. Nende artistide algupärased ja mõjukad signatuurteosed ergutavad etenduskunstide arengut ja tõstavad esile rahvusvahelise lavakunstimaailma mitmekesisust. Nende puhul on tegu teatri, taideetenduse, tantsu või kirjanduse või siis kooslustega, milles on oma koht ka visuaal-, filmi- ja muusikakunstil. Ürituse programmi kuuluvad samuti koostööprojektid Hamburgi loovinimestega. Need projektid aitavad lõimida toimuvaga Hamburgi rahvusvahelist kultuurielu.
Hamburgi linn eksisteerib sümbioosis sadamaga. Just seepärast valitigi sadam festivali Theater der Welt 2017 juhtteemaks ja toimumiskohaks. Hamburgi sadam on rahvusvaheliste kaubandussuhete ristumise koht ja hiiglaslik turuplats. Paljude jaoks on see siht- või väljumispunkt, mis kannab ka sügavat luulelist tähendust. Siin on omavahel põimunud kohtumised ja lahkumised, rännukirg ja koduigatsus, tegelikkuse raske koorem ja avastamisrõõm, sünd ja surm ning siin on eluallikaks vesi.

ELBJAZZI FESTIVAL 2017

http://www.elbjazz.de/en/start_en
2. ja 3. juuni

2. ja 3. juunil 2017 saavad ELBJAZZi külastajad nautida umbes 50 muusikalist etteastet. Festivali keskmes on mitmesugused džässistiilid ja nendega seotud muusikažanrid ning taustaks maaliline vaade Hamburgi sadamale. See džässifestival meelitab igal aastal kohale tuhandeid külastajaid. Festivalile panid 2010. aastal aluse Tina Heine ja Nina Sauer. Festivali kirevat rütmimaailma ilmestab hansalinn Hamburgile eriomane meremiljöö.

Kahel päeval kuulub kõigi jäägitu tähelepanu otseselt või kaudselt džässiga seotud muusikutele. Nende hulgas on nii nimekaid esinejaid kui ka tõusvaid tähti. Vabaõhu- ja siselavad asuvad ainulaadsetes ja ebatavalistes kohtades. 2017. aastal on kontserdikohtade loetellu lisandunud hiljuti avatud Elbphilharmonie (Elbe filharmooniamaja). Nii on arvukad sise- ja vabaõhulavad koondunud kahe festivalikeskuse ümber. Need on muljetavaldav kontserdimaja ja selle lähistel asuv HafenCity piirkond ning Blohm+Vossi laevatehaseala.

Külastajaid veetakse Elbphilharmonie ja Blohm+Vossi kontserdikohtade vahel kaatritega. Teine võimalus on kasutada Elbphilharmonie kontserdimaja ja Blohm+Vossi laevatehaseala ühendavat otsebussiliini.

HURRICANE’I FESTIVAL 2017

http://www.hurricane.de/en/
23.–25. juuni

Hurricane’i festivali on peetud alates 1997. aastast. See toimub Scheeßelis asuval Eichenringi krossirajal. Viimastel aastatel on festivalil üles astunud nii rahvusvaheliselt kuulsad esinejad ja tuntud saksa artistid kui ka suur hulk paljutõotavaid uustulnukaid. Southside’i festival on Hurricane’i festivali sõsarüritus. Seda peetakse Neuhausen ob Eckis ja sellel festivalil esinevad samad tegijad kui Hurricane’il. Southside’i festival toimus esimest korda 1999. aastal Lõuna-Saksamaal. Igal aastal külastavad Hurricane’i ja Southside’i festivali rohkem kui 130 000 inimest kõikjalt Euroopast. Mõlema festivali edu pant on pidevad üllatused. Näiteks pakutakse uusi ja mugavaid ööbimisvõimalusi või uuenduslikke müügi- ja toitlustusviise. Lisaks võivad festivalid uhkeldada oma raadiojaamaga. Beck’s Camp FM teeb festivalipaigast otseülekandeid ja pakub muul ajal voogedastust, mis toob igasse päeva kordumatut festivalimeeleolu.

HAMBURGI 15. RAHVUSVAHELINE SALSAFESTIVAL

http://www.salsafestival-hamburg.de/wp/en/
20.–23. juuli

HAMBURG DOM

http://www.hamburg.com/dom/
28. juuli – 27. august

Festival DOM on üks Hamburgi traditsioonidest. Selle külastajad saavad nautida mänge, lõbusõite ja nostalgilisi elamusi. See festival on nime saanud rühma kaupmeeste, käsitööliste ja žonglööride järgi, kellele anti pärast mõningaid erimeelsusi 1337. aastal õigus otsida erakordselt kehva ilma korral peavarju Neitsi Maarja katedraalis. 19. sajandi lõpuks olid nad valinud oma uueks nn peakorteriks Heiligengeistfeldi linnajao.

Märtsis toimuval kevadfestivalil, juulis toimuval suvehooaja Domil (nn kimalase festival) ja novembris toimuval talvehooaja Domil (nn Domi turg) on üks ühisjoon: umbes neljaks nädalaks saab siis Heiligengeistfeldist kirev laadaplats, kus keeb kärarikas elu lõunast kuni hiliste õhtutundideni. Ameerika mäed, mille kõrval seisavad maisitõlvikute müügi letid, röstitud mandlite lõhn, mis keerleb nii lastele kui ka täiskasvanutele mõeldud karussellide ümber, suhkrustatud puuviljad, vorstikesed, pannkoogid ja hulk vahvlimüüjaid, suur vaateratas, mis on külastajatele kindlaks orientiiriks ning iga kord erineva temaatikaga seiklusplats – sel kõigel on juba palju aastaid aset leidnud Domil oma kindel koht.

ALSTERVERGNÜGEN

http://www.hamburg.com/explore/events/maritime/alstervergnuegen/
31. august – 3. september

Rathausmarkti ja Lombardsbrücke silla vahele jääval alal toimuval neljapäevasel suvefestivalil ootavad külastajaid põnevad atraktsioonid, elavas esituses etteasted ja hulgaliselt kioskeid, kus pakutakse laias valikus maitsvaid suupisteid ja jooke. Mitmekesise meelelahutusprogrammi tarbeks püsti pandud neljal laval astuvad üles rohkem kui 500 kodumaist ja rahvusvahelist artisti, akrobaati ja rammumeest. Neid käivad iga päev hommikul kella kümnest kuni keskööni uudistamas tuhanded inimesed. Igal õhtul kell 22.00 saavad külastajad nautida Alstervergnügeni tipphetke: ilutulestikku.

REEPERBAHNI FESTIVAL

https://www.reeperbahnfestival.com/en/
20.–23. september

Reeperbahni festival toimub 20. kuni 23. septembrini. Sel ajal peetakse Hamburgi Reeperbahni linnaosas üle 800 väga erineva ürituse. Reeperbahni festival toimus esimest korda 2006. aastal. Sellest on saanud rahvusvahelise muusikatööstuse üks tähtsaimaid kokkutulekukohti. Euroopa suurima klubifestivalina võib see uhkeldada mitmekesise valiku lootustandvate artistidega.
Umbes 500 kontserdil astuvad kõikvõimalikes kohtades üles rahvusvahelised staarid. Peale selle kuuluvad festivali kavasse kaunite kunstide, filmi- ja teatriüritused. Reeperbahni festivali konverentsiprogramm on mõeldud muusika- ja digitaalloomingu asjatundjatele. Konverentsiprogramm sisaldab seminare, näidisprojekte, vahendusalgatusi ja auhinnatseremooniaid.

BRUNO MARSI MAAILMATURNEE „24K MAGIC“

http://www.ticketmaster.de/artist/bruno-mars-tickets/346863?cities=60075
17. mai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *