Mida teha Berliinis?

Varasuvine linnareis on niisamagi hea mõte, aga veel toredam on ühendada see mõne põneva kultuurisündmusega. Toome sinuni Nordica kultuurisoovitused Berliinis.

Reisi kampaaniahinnaga!

Nordica lendudel kehtivad 26.–30.04 väga soodsad kampaaniahinnad, nii et planeeri reis kohe!

 

RAHVUSVAHELINE AIANDUSNÄITUS IGA BERLIIN 2017

https://iga-berlin-2017.de/en
4. aprill – 15. oktoober

Kõik huvilised on oodatud külastama 13. aprillist 15. oktoobrini 2017 toimuvat tegevusrohket ja põnevat rahvusvahelist näitust, mis tutvustab aiakujundust ning linlikku ja keskkonnahoidlikku elustiili. Sel aastal on näituse juhtteema „Värvide OOKEAN“. 186 päeva jooksul toimub 104 hektaril rohkem kui 5000 üritust. Nende keskmes on tänapäevane aia- ja maastikukujundus, looduslähedane eluviis, roheline linnaruum ja mitmetahuline kultuurikeskkond.

Marzahn-Hellersdorfis asuv 104hektariline vaheldusrikas IGA näituseala jaguneb viieks osaks: maailma aiad, Wuhletali org ja Kienbergi park, mis hõlmab ka Kienbergi mäge ja samanimelist promenaadi. Siit leiate rohkem teavet IGA eksponaatide, eripalgeliste aedade ja muljetavaldavate rajatiste – alates Wolkenhaini vaateplatvormist ja köisraudteest kuni mängu- ja spordiplatside ja rahvusvahelise aiakujunduskoguni – ning IGA õppeaiandi ja kõigi eriprojektide kohta.

Aiandusnäitus IGA Berliin 2017 pakub rohkelt uusi ideid ja inspiratsiooni ning arvukalt võimalusi katsetada ja end harida. Näitus edendab ka kultuuridevahelist dialoogi ja uuendusmeelsust. IGA Berliin 2017 paistab silma mitmekesiste aiandusväljapanekutega. Riigiettevõte Grün Berlin GmbH kasutab ürituse raames võimalust ka uuenduslikke ettevõtmisi algatada ja säästvat elustiili tutvustada. IGA Berliin 2017 on selle kümnendi üks tähtsaimaid Berliini linnaarenguprojekte. Siit leiate lisateavet IGA Berliin 2017 tausta ja eesmärkide kohta.

AEROSMITH: 2017. AASTA EUROOPA LAHKUMISTURNEE „AERO-VEDERCI BABY“

http://www.myticket.de/aerosmith-tickets-5296.html
30. mai

 

CITADELI MUUSIKAFESTIVAL

http://citadel-music-festival.de/
1. juuni – 29. august

Igal suvel toimub Citadeli muusikafestivali raames iseäranis maalilises kohas – Berliini-Spandau linnuses – hulk rokk-, popp- ja elektroonilise muusika kontserte. Kordumatu muusikaelamus looduskaunis ümbruses! Spandau linnus asub Lääne-Berliini äärelinnas samanimelises piirkonnas. See on muistne kindlus, mille ajalugu ulatub renessansiajastusse ja mis on Euroopas üks paremini siiani säilinud omasarnaseid rajatisi. Vabaõhulava ümber kõrguvad iidsed aukartustäratavad müürid. Hooned loovad kordumatu õhustiku, mis meelitab kohale nii rahvusvaheliselt kuulsaid esinejaid kui ka muusikasõpru kogu maailmast.

Festivalil ei piirduta ühe muusikažanriga. Esinevad punk-, alternatiivmuusika- ja džässansamblid ning isegi Saksa popmuusikatähed. Teiste hulgas on festivalil üles astunud sellised legendid nagu Bob Dylan ja Björk, kuid ka praegu populaarsed bändid, näiteks Boy, Kitty, Daisy & Lewis ning Suurbritannia laulja ja laulukirjutaja PJ Harvey.

KULTUURIDE KARNEVAL

http://www.karneval-berlin.de/en/
2.–5. juuni

Alates 1966. aastast on Berliinis Kreuzbergi linnaosas nelipühade aegsel nädalavahetusel peetud kultuuride karnevali. Külluslikes kostüümides, pilkupüüdva jumestuse ja loominguliste maskidega inimesed ning kaunistatud vankrid liiguvad tänavatel, et näidata Berliini kultuurilist mitmekülgsust. Neli päeva kestvalt tänavafestivalilt võib leida kõikvõimalikke hõrgutisi ja muud imelist, mida maailma eri paikadel on pakkuda.

Kultuuride karnevali värvika sigina-sagina keskpunkt on Blücherplatz. Mitu päeva kestvalt tänavafestivalilt võib leida kõikvõimalikke hõrgutisi ja muud imelist, mida maailma eri paikadel on pakkuda. Pea 400 kaupmehe pakutava seast leiab igaüks endale midagi meelepärast – alates värsketest kookospähklitest ja maguskartulitest kuni isevärki aksessuaaride, rõivaste ja käsitööesemeteni. Arvukatel lavadel kõlab maailma eri piirkondadele iseloomulik muusika.

BERLIINI AKASHA FESTIVAL

http://www.akashafestival.de
16.–18. juuni

AKASHA FESTIVAL toimub 16. kuni 18. juunini Berliini lähistel. See on uudne üritus, millel hoolikalt valitud ja mitmetahuline elektrooniline muusika põimub ühte võimsate visuaalsete ja meeleliste elamustega. Meie kogenud korraldusmeeskond kannab hoolt mitmekülgse programmi, kvaliteetse produktsiooni ning tolerantse ja sõbraliku atmosfääri eest. Soovime pakkuda enneolematut elamust külastajatele, kes saavad festivalipaigas telkides ööbida või lihtsalt päevaks kohale tulla.

Maalilises linnalähiümbruses paiknevat kaunist festivalikohta ilmestavad vaiksed metsanurgad, avarad aasad ja meeliköitvad kunagised põllumajanduslikud tootmishooned. Neis hoonetes asuvad neli lava: tahke, vedel, gaasiline, plasmaline. Iga lava on kindla muusikalise ja visuaalse suunitlusega. Pakutakse mitmekülgset ja rikkalikku kehakinnitust ja meelelahutust, et luua lõõgastav ja külastajate meeli paeluv miljöö.

Akasha festival on unikaalne, sest sellel on erilaadne broneerimiskorraldus ja audiovisuaalne pool ning see toimub Berliini linnasüdame lähedal. Me oleme kõik millestki sedavõrd erakordsest vaid kiviviske kaugusel!

KINGS OF LEON

http://www.ticketmaster.de/event/kings-of-leon-tickets/216307?language=en-us
25. juuni

BERLIINI MOENÄDAL

http://www.fashion-week-berlin.com/en.html
4.–7. juuli

Kaks korda aastas saab Berliinist kogu moemaailma keskpunkt. Berliini moenädala ajaks ujutavad linna üle oma ala asjatundjad, kes tellivad uusimaid kollektsioone ja osalevad eri kohtades toimuvatel üritustel. Bright-messil esitletakse tänavamoodi, samas kui Premium-mess keskendub tipptasemel nüüdismoele. Tähtsamate moeürituste hulka kuuluvad veel Show & Order, mille keskmes on kõrgmood, ning Seek-lava, kus tutvustatakse linna- ja tänavamoe kaubamärke. Berliinis ei jää tähelepanuta ka keskkonnasäästlik mood. Muu hulgas käsitletakse ökodisaini ning säästva moetööstuse uusimaid suundumusi ja probleeme. Nädala raames toimuvad ökomoeetendused Greenshowroom ja The Ethical Fashion Show.

GREENWOODI FESTIVAL 2017

http://en.greenwoodfestival.de/index.htm
14.–16. juuli

Tantsige tähistaeva all soojas suveöös kuni päikesetõusuni! Greenwoodi festival toimus esimest korda eelmisel aastal, nii et see on üks uusimaid omataolisi suurüritusi. Muusikavalik kattub suures osas sellega, mida kuuleksite muidu Berliinis pidutsedes. Kuna festivalil on ainult kaks lava, siis peaksid külastajad kindlasti pidama lugu elektroonilisest muusikast. Eelmisel aastal astusid Greenwoodil üles sellised diskorid nagu Oliver Schories, Schleppgeist, Channel X ja Britta Arnold. Kuna festivalil on kaks lava, siis peaksid külastajad pidama lugu elektroonilisest muusikast.
Greenwoodi festival annab suurepärase võimaluse nautida suvist nädalalõppu, mille teevad unustamatuks ja eriliseks muusikaelamused. Mängitakse muusikat alates deep house’ist kuni tech house’ini ning külastajate meelt lahutavad live-bändid ja diskorid.

Ükskõik kas soovite hommikul joogaharjutusi teha või pärastlõunal trummi põristada, kindlasti leiate mitmekesisest valikust just endale meelepärase õpitoa, kus osaleda. Võrreldes teiste Saksamaa nädalalõpufestivalidega on Greenwood üsna soodne. Varases eelmüügis oli piletihind 40 eurot ja praegu on see 50 eurot. Mõnevõrra hiljem tõuseb see veel 10 euro võrra, kuid seegi on väga mõistlik hind terve nädalavahetuse kestva muusikalise meelelahutuse eest, millele lisandub ka telkimisvõimalus.

SUUREJOONELINE VAATEMÄNG „ÜKS JA AINUS“

https://www.palast.berlin/en/show/the-one-grand-show/
Kuni 15. juulini

Sedavõrd suurejoonelist ja ainulaadset meelelahutusšõud ei ole võimalik Euroopas nautida mitte kuskil mujal kui Friedrichstadt-Palastis. Üle 500 efektse ja ekstravagantse kostüümi on disaininud Jean Paul Gaultier. Suurejooneline vaatemäng „ÜKS JA AINUS“ on kui läbi ajastute kulgev teekond, mille vältel otsitakse seda inimest, kes on sinu jaoks see õige – ÜKS JA AINUS.
Ajalehe New York Times sõnul peab Berliinis käies alati ka Palasti külastama. Lonely Planeti reisijuht tõstab selle vaatemängu puhul esile „Las Vegase stiilis glamuuri“ ja „fantastilisi eriefekte“. Nimekas Briti ajakiri i-D nimetab seda vaatemängu „lennukaks, lummavaks ja ekstsentriliseks“. Tähtsamates arvustusportaalides soovitavad vaatemängu külastada kuni 96% kohalkäinutest.
See sobib suurepäraselt ka külastajatele, kes ei räägi saksa keelt.

AUGUSTITANTS

http://english.tanzimaugust.de/home/
11. august – 2. september

Berliinis toimuv Augustitants on üks populaarseimaid Euroopa tantsufestivale. See keskendub nüüdistantsule ja eksperimentaalkoreograafia etendustele, mida esitavad mainekad tantsijad maailma eri paigust. Augustitants on mainekas rahvusvaheline nüüdistantsufestival, kus ollakse avatud uutele väljendusvormidele ja uuenduslikele koreograafiavõtetele ning püütakse neid edendada. Sageli toimuvad just siin Saksamaa ja Berliini esietendused. Augustitants kuulub koos Montpellier Danse’i ja Viinis toimuva Impulstanziga Euroopa kõige tähtsamate tantsufestivalide sekka. Festivali põhitoimumiskoht on Hebbel am Uferi teater (HAU), mis on kogunud kuulsust mitme edumeelse produktsiooniga, kuid etendused toimuvad ka mujal üle Berliini. Festivali raames toimuvad ka õpitoad, kontserdid ja peod. Täispikk kava pannakse Augustitantsu veebisaidile üles vahetult enne festivali algust.

BERLIINI MUUSIKAFESTIVAL

http://www.berlinerfestspiele.de/en/aktuell/festivals/musikfest_berlin/ueber_festival_mfb/aktuell_mfb/start.php
31. august – 18. september

Berliini muusikafestival annab avapaugu Berliini kontserdihooajale. Festivali jooksul astuvad linna kontserdisaalides üles maailma paremikku kuuluvad orkestrid.
Berliini muusikafestivali ajal kõlavad siinsetes kontserdisaalides meloodiad, mida esitavad nimekad kodumaised ja rahvusvahelised orkestrid, koorid ja kammeransamblid. Siia tulevad kohale sajad muusikud ja tuhanded klassikalise muusika austajad maailma eri paigust.

19 festivalipäeva jooksul toimub Philharmonie, Haus der Berliner Festspiele, Rundfunk Berlin-Brandenburgi Großer Sendesaali ja Konzerthausi kontserdisaalides 30 üritust. Esitatakse üle 70 teose 35 heliloojalt ning üles astuvad 20 orkestrit, instrumentaal- ja vokaalansamblid ning paljud solistid. Nende seas on orkestrid Saksamaalt ja mujalt, näiteks Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin, Orquesta Sinfónica Simón Bolívar de Venezuela ja The John Wilson Orchestra.

BERLIINI LOLLAPALOOZA FESTIVAL 2017

https://www.lollapaloozade.com/en/
9. ja 10. september

Lollapalooza on üks maailma populaarseimaid ja tuntuimaid festivalimarke. 10. ja 11. septembril 2016 toimunud üritus oli viimse kohani välja müüdud. Sellega tõusis üritus Saksamaa festivalikalendris kõige suuremaks sedalaadi linnasiseseks ettevõtmiseks. Mõlemal päeval oodati Berliinis Lolla-maailmaga tutvuma rohkem kui 70 000 festivalikülastajat. Lisaks ergutushüüetele ja imetlevatele pilkudele nii lavalviibijate kui ka pealtvaatajate suunas oli sel festivalil varuks palju muudki. Kõigile olid avatud URBAN NATIONi vabaõhugaleriid, kus olid väljas kunstiteosed ja installatsioonid, toimusid loovšõud, akrobaatikaetendused, tänavateater Lolla lõbustuspargis, Der Grüne Kiezis (nn roheline linnajagu) tutvustati säästvat eluviisi ja lastele oli avatud seiklusmaailm Kidzapalooza. Kindel on see, et meelelahutuse vallas seadis Lollapalooza lati täiesti uuele kõrgusele. Berliini Lollapalooza festival on kahtlemata Saksamaa pealinna üritustekalendri üks tippsündmusi. Selle külastajaid ootab suurepärane valik toidukaupmehi ja veinibaare ning rohkelt muid üllatusi.

BERLIINI OKTOBERFEST KT-SCHUMACHER-DAMMIS

https://www.berlin.de/en/events/2698447-2842498-oktoberfest-berlin-at-kurtschumacherdamm.en.html
22. september – 15. oktoober

Berliini suurimal õllepeol ootavad külastajaid hiigelsuur Baieri-stiilis peotelk, algupärane Oktoberfesti õlu ja lõbustuspargi atraktsioonid. Berliini Oktoberfesti külastajatele loovad just õige meeleolu peotelk mõõtudega 85 x 25 meetrit, puhkpilliorkester, Baierimaa traditsioonilised toidud, näiteks seakoot, soolakringlid ja grillkana, ning mis pole sugugi vähemtähtis – värskelt pruulitud õlu. Berliini Oktoberfesti on peetud alates 1949. aastast. Festivalialal leidub palju lõbusaid ajaviitevõimalusi ka peredele, näiteks põrkeautod, karussellid, lõbusõidud, täpsusviskemängud ja breiktants.

SAKSA DV MUUSEUM

http://www.ddr-museum.de/en

Saksa DV muuseum kuulub Berliini enim külastatavate muuseumide hulka ning tagab külastajatele ainulaadse elamuse. Pange kõik oma meeled tööle, et nautida kaasahaaravat muuseumikülastust, mis loob tervikpildi elust endisel Ida-Saksamaal. Interaktiivsed eksponaadid käsitlevad väga erinevaid teemasid – argielu, Berliini müüri, julgeolekuteenistust ehk Stasi ja paljut muudki. Külastajad saavad eksponaate lähemalt uurida ja katsuda, et neil tekiks minevikust elav ja täielik ettekujutus. Tutvuge lähemalt igapäevaelu eri tahkudega ida pool Berliini müüri ning valitsuse ja Stasi tegevusega – seda kõike ühes muuseumis!

TRISTAN – BERLIIN PALJASTAB HAMBAD

https://www.naturkundemuseum.berlin/en/museum/exhibitions/tristan-berlin-bares-teeth

Näitus „Tristan – Berliin paljastab hambad“ viib külastajad põnevale ekspeditsioonile, mis kulgeb dinosauruse Tyrannosaurus rex jälgedes. Selle väljapaneku rambivalguses on Tristan Otto ehk ainus dinosauruse T. rex skelett, mis on praegu Euroopas vaatamiseks välja pandud. See võimas kiskja oli 12 meetrit pikk. Meeldejäävad meediastendid ja originaaleksponaadid jutustavad põnevaid lugusid, mis on seotud selle hilisest kriidiajastust pärineva vägeva lihatoidulise dinosauruse jäänuste avastamise ja uurimisega. Millistele küsimustele otsivad teadlased endiselt vastuseid? Mida loodavad nad teada saada kivistunud luude abil, mis on vanemad kui 65 miljonit aastat? Mida paljastavad Tristani luud tema elukäigu kohta? See näitus on ainukordne eksperiment. Uurimistulemusi kasutatakse jooksvalt näituse täiendamiseks, lastes külastajatel sellele rännakule kogu hingest kaasa elada. Ärge jätke seda võimalust kasutamata!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *