Meie selle suve lemmikud Eestis

Suvine Eestimaa pakub rohkelt avastusrõõmu. Näib nagu oleks iga nurga taga midagi põnevat peidus ja teoksil. Kui ise iga nurga taha ei jõua ega satu, siis siin meie soovitused ning selle suve üllatajad kodumaal.

ESNA GALERII

Juunis Järvamaal ETFL tootetutvustusreisil olles keeras buss Esnasse. Esna mõisa teame seal korraldatud suveetendustest, Esna jõge oleme tavapäraselt kas Tartusse sõites või Tartust tulles ikka ületanud ja Esna on tuttav nimi ka teleseriaali fännidele. Peatusime vana kauplusehoone ees. Hoonel lehvimas lipud, Esna galerii. Ukse ees ootamas galerii omanikud Lilijan ja Mart. Jäin sisenemisel viimaste hulka ega teadnud, mis võib ees oodata. Sisenedes satud aga kunsti täis maailma. Südamega tehtud ja hoitud. Galerii tegutseb pühendumusega aeglustumisele ja süvenemisele. Eksponeeritakse eri valdkondade meistrite tõid. Erilise tähelepanu osaliseks said Esna Galerii perenaise Eesti tekstiili- ja ehtekunstniku, Eesti tuntuima kuldtikandimeisti Lilijan Bristoli tööd.

Lisainfo nende enda kodulehelt SIIT

***

VASTSELIINA LINNUS

Muinasjutuline, legendidest tulvil paik, kus lummava looduse keskel asuvad 14. sajandist pärinevad linnusevaremed ja pühakoht, keskaja elamuskeskus ja Palverännumaja, mõisapark ja matkarajad ning väike armas Teeliste kabel.

Vastseliina linnusest avanevad võrratud vaated – ümbrus on võsast puhastatud, saab nautida jalutuskäiku linnuse ümber pargis, kus omal ajal vbla Kreutzwald oma muinasjuttudele ainest otsis ja linnuse õuel on mõtisklemise koht.

Lisainfo SIIT

***

ANDRI-PEEDO KITSETALU JA KOHVIK

Andri-Peedo talukohvik on Eesti lõunapoolseim kohvik. Talukohviku peakokk Ursel Nõlvik on kokku pannud ainulaadse menüü, mis valmib valdavalt Andri-Peedo kitsetalu ja kohalike põllumeeste saadustest ning hooajalistest metsaandidest.

Andri-Peedol on võimalik tutvuda ka tänapäevase moodsa farmiga, kus kasvatatakse kitsi ning valmistatakse kohapeal erinevaid maitsvaid kitsepiimatooteid. Tulge külla ja tutvu meie talu tegemistega.

Võimalus külastada talupoodi, kust saab kaasa osta Andri-Peedo talus valmistatud head ja paremat.

Lisainfo nende koduehelt SIIT

***

JÄRUSKA SILD

Eesti oma Madissoni sild koos pop-up kunstigaleriiga. 2013. aastal valminud põneva arhitektuuriga Järuska puitsild on ainulaadne, sest on esimene katusega sild terves Eestis.

Lisainfo Puhka Eestis veebist SIIT

***

RUHNU

Väike saar võlub alati! Viimati sai Ruhnus käidud siis, kui karu oli seal just parajasti ringi liikumas ja siis oli liikumine saare põhjaosas piiratud. Nüüd siis praamiga Runö  mugavalt 2-tunnine sõit Manilaiult Ruhnu. Limo ranna laulvad liivad – seda peab kuulma ja kogema. Ruhnus on veel nn kuningapuu tiitli pälvinud väärikas eas Holma künnapuu. Kindlasti tuleb leida tee niiöelda küüruga maja juurde, ka 1877. aasta ainulaadse arhitektuuriga metalltuletorn väärib vaatamist. Samuti 1644. aastal ehitatud puukirik ja 1912. aastast pärinev kivikirik.

***

VEINIMÄE TALU

Veinimäe mahedas viinamarjaistanduses Kärgula külas Võru vallas tehakse mõnusaid ringkäike ja degusteerimist. Ringkäigul tutvutakse viinamarjasortidega. Talus on neid 75! Räägitakse veinide ja siidrite valmistamisest, maitstakse kohapeal valmistatud veine.

Lisainfo Veinimäe talu lehelt SIIT

Eripakkumine Go Travelis – ringkäik ja degusteerimine Veinimäe mahedas viinamarjaistandikus Kärgula külas Võru vallas. Osta vautšer SIIT.

***

KOHVIK KULD MUSTVEES

Armas kodune söögikoht, väga maitsev toit mõistliku vägagi hinna eest

Täpne asukoht Mustvee vald, Raja küla, Tartu Mnt 2A

***

VANA-JÜRI SEEBIPOOD SETOMAAL

Vana-Jüri seebipood on üks õige omamoodi  paik. Siin töötab Setomaa esimene ja ainus meessoost seebimeister Silver Hüdsi, kes andis seebikojale nime oma vanaisa Jüri järgi.

Igas seebis on midagi Setomaa loodusest. Kõige erilisem lisand on lähedalasuvast Petseri kloostrist pärit püha vesi, mida ei leidu üheski teises maailma seebis. Hitid on tõrvaseep, rabaseep, Piusa liivaseep. Igaüks leiab kindlasti oma lemmiku! Seebikoja peremehel on oma lugu rääkida, aga loo kuulmiseks peab ise kohale sõitma.

Lisainfo Puhka Eestis lehelt SIIT

***

OBINITSA MUUSEUM JA KAUKSI ÜLLE

Kirjanik Kauksi Ülle ja (ehte)kunstnik Evar Riitsaar on seto kaupmehe kunagisest elumajast teinud vahva kultuurikantsi. Seinu katavad käsitöötapeedid ja maalid, kappides on kaunis seto käsitöö. Siin valmivad seto hõbeehted, seto mustritega tapeedid ja tekstiilid, tegutseb paku- ja siiditrükikoda.

Galeriis saab tellida temaatilisi õpitube (seto ehted, käsitöö, pakutrükis meene valmistamine) ja leelokoori kontserti. Teisel pool väljakut on Kunztisaal, kus on käsitööesemete ja seto suveniiride näitusmüük.

Vaata lisa Visit Setomaa lehelt SIIT

***

PUB 17

Parim söögikoht Võrus. Hiigelsuur katuseterrass.

Lisainfo pubi enda lehelt SIIT

***

NOPRI TALU

Iseseisvaks ekskursiooniks on talu Sinu jaoks avatud iga päev. Mugavamaks orienteerumiseks on värskelt üles seatud viidad ja infotahvlid. Nende abil saad talu ja loomadega iseseisvalt tutvust teha. Ekskursioon on tasuta ja toimub Sinule meelepärasel ajal (eelnev registreerimine pole vajalik).

365 päeva aastas on avatud ka talupood, kust leiab kõige värskema Nopri toodete valiku.

Lisainfo Nopri talu lehelt SIIT

 

#gotraveleesti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *