Me läheme Antarktikasse

Hea on seda reisijuttu alustada just täna, sest Antarktika ajaloos on väike tähtpäev. 106 aastat tagasi, 14. detsembril 1911, jõudis norra maadeuurija Roald Amundsen oma meeskonnaga esimese inimesena lõunapoolusele.  

Esimene naine käis Antarktikas 1935. aastal.
Esimene laps sündis Antarktikas 1979.

Antarktise mandri avastas aga Saaremaalt pärit Fabian Gottlieb von Bellingshausen 28. jaanuaril 1820. See avastus on paraku selline, et Bellingshausen ise ei taibanudki, millega ta hakkama oli saanud. Tõde selgitati välja alles enam kui sada aastat hiljem. Selle tõe maailma viimisel on suur roll Tartu teadusajaloolasel Erki Tammiksaarel. Õnneks tuleb Erki meiega reisile kaasa ja neid avastamislugusid kuuleme laeval kindlasti täpsemalt.

Nende esmaavastajate auks hakkasimegi täna reisikotte pakkima. 22. detsembril lendame meie – Tiit, Maris ja Jaan Joonatan – Ushuaiasse, et sealt mõni päev hiljem laevale istuda ning üle Drake’i väina seilates Antarktikasse jõuda.

Meiega kaasa tuleb veel väike grupp eestlasi. Koos veedame jõulud ja aastavahetuse maailma ilmselt ligipääsmatumas maailmajaos.

Kõigest sellest plaanin siin ka otse reisimuljeid vahendada. Mobiililevi meil küll ei ole, aga loodame satelliittelefoni abil võimaluse korral iga päev oma läbielamistest postitada.

Lohutuseks neile, kes sel korral maha jäävad, olgu öeldud, et 2019. aasta veebruaris on huvilistel võimalus Antarktikasse seilata koos poliitiku ja teadlase Andres Tarandiga. See saab olema unikaalne retk, sest Andres Tarandil on Antarktikaga hoopis vahetum side, kui laialt teada. Aastatel 1968–1970 talvitus ta seal Nõukogude uurimisjamas Molodjožnaja, millest kindlasti muljeid jagab.

Kes soovib järgmisest reisist osa võtta, andku aegsasti teada, sest kohtade arv on piiratud. Kes aga kodust meie retke jälgima jääb – teile head lugemist.

2019. Antarktika reis koos Andres Tarandiga juba müügil!
LISAINFO JA BRONEERIMINE -> VAJUTA SIIA

Polaaraladest on pikemalt räägitud ka meie GO Reisiajakirja numbrites SIIN ja SIIN

LOE KÕIKI ANTARKTIKA LIVE-BLOGI LUGUSID »

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *