Märts Portugalis – peaaegu kevad 4

É Quase primavera... Ja mitte kevad nagu Eestis, vaid kevad nagu filmis. Õied, päike, soojus (üldjuhul). Märtsi kuu 8. päev 2010 aastal, É Quase primavera...

Väike paus ei tee kunagi paha… Eks see ole nii kui koguaeg on tegevus ja Internet on ka olemas koguaeg siis võib see kirjutamine edasi lükkuda päevast päeva. Aga parem hilja kui mitte kunagi..
Vahepeal on niimõndagi tehtud nähtud. Veebruari viimasel nädalal sai ära käidud Erasmuse õhtusöögil, mis kujutab endast siis suurt ühist õhtusööki ning pärast pidu hommikuni. Maksime kõik 10 eurot ning söök ja jook olid koguaeg laual. Lisaks kõhutäitmisele said agaramad mikrofoni haarata ning karaoketada, mis aga ikkagi lõpuks nägi välja nagu kerge laulupidu, sest kõik laulsid kõike koos. Nii Spice Girlsi laulu – I Wanna, kui ka Mambo nr 5 ja muid totakaid laule. Ise ka ei usu! 🙂
Nii muutuski juba õhtusöögi ajal olek kergelt peolaadseks ning peagi aetigi meid alla tantsusaali. Päris tore oli. Seekordne muusika isegi kannatas kuulata ja tantsida. Osades kohtades on neil naljakas süsteem, nii ka selles kohas – sisenedes saad sa endale kaardi – mida peab igakord näitama baaris kui sa midagi osta tahad, siis baarimees/daam kirjutab mis sa ostsid ning raha ei maksa. Veel. Maksad siis kui ära lähed. Iseenesest suhteliselt halb süsteem inimesele, baarile vägagi hea!.Huvitav kui palju inimesi avastab makstes, et tal pole piisavalt raha? Haha!
Kooli ei jõudnud neljapäeval keegi 🙂
Üldiselt on nädalavahetused siin üsnagi rahulikud. Üliõpilased sõidavad koju perede juurde ning linn on välismaalaste päralt. Haha (või siis keskkooli õpilaste).
Möödunud nädala haripunktiks võib lugeda vast minu esimese jalgpalli mängu vaatamas käimise. Mängisid siis sõprusmängu Hiina ja Portugal ning mäng toimus Coimbra linna staadionil, mis mahutab ligi 35000 inimest (3-4 korda suurem kui A. Le Coq´i staadion) pileti eest maksime 10 eurot (kõige halvemad kohad) kuid mängu vaatasime kõige paremate kohtade pealt. Süsteem on nagu vanast linnahallis, ostad kõige odavama ja vahetult enne lähed kõige parema koha peale,, mis vaba on. Je!
Portugal võitis 2:0 (viimane värav viimasel lisamintuil ha!) Igatahes oli suht lõbus, kuigi mäng oli igav – aga see eest mängis Cristiano Ronaldo – jeje. (kah ainuke nimi keda ma vist peale Beckhami ja Kahni tean). Ostsime Portugali lipu kaasaelamiseks ja puha.Täismäng.
Reedel käisime kohalikus restoranis söömas väikse kambaga… Brasiillased – Poolakas – Türklane ja Eestlane. Ilus! Oli tore, söök hea ja raha läks palju… või noh niivõrd kui võrd .. kuskil 9 eurot nägu.. mille eest sai soolast,magusat, ja veini – tegelt vist ei ole palju.. hm..
Laupäeval käisime “Hispaania peol” mis võrdus täiesti tavalise peoga, kus lasti vaheldseks Shakirat, muidu aga sama jada alustades I will Surviviga…. Endiselt tundub see Brasiillaste lemmik olevat- suht jube. 🙂
Pühapäev oli hea päev – käisime vaatamas “Alice in Wonderland” – lõpuks lõpuks lõpuks nähtud. Ma pole ühtegi filmi kunagi oodanud. Tasus aga ära. Hea hea hea oli! Tho kinosaal oli jube tilluke… tavaliselt nagu (vist) näidatakse uusi filme suurimates saalides – huvitav millised teised saalid siis on haha 🙂 Prillid olid aga siiski veidi arenenumad mitte nagu matrix. Ahjaa ja kummalist veel, nimelt on neil keset filmi 7 minutit pausi! Tühja panek täiega nagu. Olgu ma saan aru kui on 3h pikk film, aga 1h ja 30 minutit võiks ikka suuta ühekohapeal püsida.. wieerd!
Tegus ja tore nädal seljataga..
Täna on naistepäev. Kõikidele naiskadele head naistekat. Jeje… Üldiselt see vist on rahvuvaheline nii nagu ma natuke lugesin..? Ja sain isegi lille.. Läksin bensiinijaama toakaaslasele shokolaadi ostma naistepäeva puhul (seal lilli ei müüdud) ja sain ise lille.. gerbera – seega kümnesse – ja tuju kohe parem..
Muide multikultruusus on suhteliselt kasulik asi, nimelt kui räägitakse erinevatest asjadest, et kuidas see või too vms sinu riigis on siis tuleb välja, et on nii mõningaidki asju mida ma ei tea, või siis ähmaselt ning multikultuursuse kasu siis ongi selles, et kuna see on huvitav siis uurin ma need asjad järgi mida ma ei tea.. näiteks ükspäev uurisin, kas Eestis on kiriku laulatus ametlik või peab “abielluma” kaks korda.. nüüd tean, et osadel preestritel on volitus, mis on perekonnaseisuametnikel ka ning ei peagi kaks korda abielluma.. lisaks oli igast hinnakirjad ja pm saab abielluda 900 krooniga 🙂
Je.
Saatke sooja, täna on ainult 10 kraadi!

4 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga