Maldiivid taastasid surmanuhtluse

Erinevad maailma juhtivad organisatsioonid on väljendanud tugevat vastuseisu ja muret Maldiivide valitsuse otsusele taastada surmanuhtlus. Eriti murettekitav on fakt, et pööratakse selg laste õigustele, sest hukkamine võidakse määrata ka juba 7-aastasele väikelastele.

Maldiivid taastasid surmanuhtluse peale 61 aastat. Maldiivide valitsus kehtestas regulatsioonid, mis sätestavad surmasüsti määramise ettekavatsetud ja tahtliku tapmise eest. Sealjuures on vanusepiir, mil inimene vastutusele võetakse, langenud 10-lt 7-le. See tähendab seda, et juba vanuses 7 võivad lapsed silmitsi seista surmanuhtlusega.

Alates taaskehtestamisest on juba 20 inimest surmamõistetud. Kohalike institutsioonide esindajad on kaitsval seisukohal, leides, et Maldiivid on seni ülerahvastatud vanglate ja elava kriminaalse keskkonna all kannatanud.  Samuti viidatakse sellele, et Maldiivid on 100 % islamimaa ja on teatud väärtused, mida nad usuvad ja toetama peavad.

Euroopa Liit ja ÜRO on väljendanud ja väljendab ka edaspidi tugevat muret ja vastuseisu sealsete arengute kohta, eriti, mis puudutab alaealiste laste õigusi.

Allikas: CNN

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga